English

Yannik Sinner fiton Australian Open

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Yannik Sinner fiton Australian Open. Tenisti italian mundi ne finale tenistin rus Daniil Madvedev ne 5 sete (3-6, 3-6, 6-4, 6-4, 6-3) duke siguruar titullin e tij të parë Grand Slam.

- Advertisement -

Medvedev fitoi dy setet e parë me shifrat e njëjta, 3-6, ndërsa Sinner barazoi rezultatin duke fituar në dy setet vijues me shifrat 6-4.

Në setin e fundit dhe përcaktues, italiani realizoi përmbysjen duke fituar me shifrat 6-3.

Ky ishte edicioni i 112 i Australian Open dhe titulli i parë i Jannik Sinner në një “Grand Slam” apo garë madhore të tenisit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?