English

Zgjedhjet në Kukës, miratohet renditja e kandidatëve në fletën e votimit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sot, në seancën publike të Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve u hodh shorti për renditjen e subjekteve zgjedhore në fletën e votimit, për zgjedhjet e pjesshme për Kryetar të Bashkisë Kukës, të datës 24 shtator 2023.

- Advertisement -

Komisioneri miratoi rezultatet e shortit, sipas të cilit rezultoi se Partia Socialiste e Shqipërisë do të renditet e para në fletën e votimit ndërsa koalicioni “Bashkë Fitojmë” do të renditet i dyti.

Gjithashtu, Komisioneri miratoi përmbajtjen e fletës së votimit për kandidatet për kryetarin e Bashkisë Kukës, ku Albert Halilaj i propozuar nga PS do të ketë numrin 1 (një) në fletën e votimit dhe Emri Vata i propozuar nga BF do të ketë numrin 2 (dy).

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×