English

Zjarr edhe në Delvinë, situata problematike për shkak të terrenit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zjarri i nisur ditën e djeshme në Kardhikaq, bashkia Finiq, ka vijuar mbasditen e sotme edhe në malin e Sopotit në vendin e quajtur Lefkë, mbi Delvinë.

- Advertisement -

Situata është problematike, ndërsa është me shumë vështirësi ndërhyrja e mjeteve zjarrfikës se zjarri është në zonë ku mjetet nuk shkojnë dot.

Çdo përpjekje bëhet me mjete rrethanore. Zjarrfikës të Delvinës, Sarandës, Finiqit dhe banorë të zonës me pompa uji në krahë përpiqen të shuajnë zjarrin. Nga zjarri digjen drurët pyjorë….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?