English

Zjarri përfshin spitalin e Teheranit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mediat shtetërore raportuan se një zjarr i madh shpërtheu në një spital në kryeqytetin e Iranit, Teheran.

- Advertisement -

Zjarri, përfshiu Spitalin Gandhi në veri të Teheranit, të enjten në mbrëmje. Zjarri ka djegur fasadën e jashtme të ndërtesës.

Nuk ka pasur viktima të raportuara deri më tani, tha një zëdhënës i Departamentit të Zjarrfikësve të Teheranit, duke shtuar se autoritetet po hetonin shkakun e incidentit.

Televizioni shtetëror tha më herët se zona përreth spitalit, i cili ndodhet në veri të Teheranit, është rrethuar dhe spitali është evakuuar.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?