English

I mbijetoi kancerit të gjirit, Zonja e parë e Sirisë diagnostikohet me leucemi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenca e Sirisë njoftoi sot se zonja e parë siriane Asma Al-Assad vuan nga leucemia akute mielocitare.

- Advertisement -

Në deklaratë shtohet se Asma do t’i nënshtrohet terapisë që kërkon izolim, për këtë arsye nuk do të marrë pjesë në ngjarje dhe aktivitete të rregullta, raporton SANA.

Presidenca shtoi se zonja e parë do të kalojë terapinë “me vullnet, vendosmëri dhe besim në Zot”.

Reuters kujton se Asma njoftoi gati pesë vjet më parë se ishte shëruar plotësisht nga kanceri i gjirit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?