“Zor të qeshin”, Jennifer Aniston: Disa njerëzve u duket ofendues seriali “Friends”

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Jennifer Aniston ka luajtur në komedi për gati 30 vjet – që nga fillimi i serialit legjendar “Friends” në 1994 deri në filmin e saj të fundit në Netflix “Murder Mystery 2” – kështu që ajo ka përvojë se si shijet e audiencës kanë ndryshuar gjatë tre dekadave të fundit.

Aktorja thotë se “komedia ka evoluar” deri në atë masë sa që sot mund të jetë mjaft e vështirë të bësh njerëzit të qeshin.

“Tani është pak e sikletshme, sepse duhet të jesh shumë i kujdesshëm. Kjo e bën gjithçka shumë të vështirë për humoristët, sepse bukuria e komedisë është se ne bëjmë shaka me veten, bëjmë shaka me jetën”, tha Aniston për AFP.

- Advertisement -

“Ti dikur ishe në gjendje të qeshje në mënyrë histerike me marrëzinë, sepse ideja ishte të edukosh të tjerët se sa të çmendur mund të jenë njerëzit. Tani ne nuk na lejohet ta bëjmë këtë. Ka një brez të tërë njerëzish dhe fëmijë që tani kthehen në episodet e ‘Friends’ dhe e shohin si serial ofendues”, shtoi ajo.

Vitet e fundit “Friends” është kritikuar për shkak se të gjithë protagonistët në serial janë të bardhë.

Të gjashtë personazhet kryesore në “Friends” ishin të bardhë dhe aktorët episodikë me një ngjyrë tjetër lëkure nuk qëndruan gjatë.

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Staroviç: Largimi i Policisë së Kosovës i hap rrugë largimit të ushtrisë serbe

Sekretari shtetëror i Ministrisë të Mbrojtjes së Serbisë, Nemanja Staroviç, ka deklaruar se tërheqja e forcave speciale të Policisë së Kosovës nga pjesa veriore...

Dy persona humbën jetën nga granatimet në rajonin rus

Dy gra u vranë gjatë granatimeve nga forcat ukrainase në rajonin kufitar rus Belgorod, tha guvernatori i atij rajoni. Vyacheslav Gladkov tha gjithashtu se katër...

Mbyllet hetimi për dokumentet e klasifikuara, asnjë akuzë s’do të ngrihet ndaj Pence

Departamenti i Drejtësisë ka mbyllur hetimin për keqpërdorimin e mundshëm të dokumenteve të klasifikuara të gjetura në shtëpinë e ish-zëvendës presidentit amerikan Mike Pence...

TË FUNDIT

Staroviç: Largimi i Policisë së Kosovës i hap rrugë largimit të ushtrisë serbe

Sekretari shtetëror i Ministrisë të Mbrojtjes së Serbisë, Nemanja Staroviç, ka deklaruar se tërheqja e forcave speciale të Policisë së Kosovës nga pjesa veriore...

Dy persona humbën jetën nga granatimet në rajonin rus

Dy gra u vranë gjatë granatimeve nga forcat ukrainase në rajonin kufitar rus Belgorod, tha guvernatori i atij rajoni. Vyacheslav Gladkov tha gjithashtu se katër...

Mbyllet hetimi për dokumentet e klasifikuara, asnjë akuzë s’do të ngrihet ndaj Pence

Departamenti i Drejtësisë ka mbyllur hetimin për keqpërdorimin e mundshëm të dokumenteve të klasifikuara të gjetura në shtëpinë e ish-zëvendës presidentit amerikan Mike Pence...

Përplasen trenat në Indi, 50 të vdekur dhe 300 të plagosur

Së paku 50 persona kanë vdekur dhe 300 janë shtruar në spital në Indi, pasi një tren me pasagjerë doli nga shinat dhe u...

Rikthehet për të 3-tin vit festivali operistik i tenorit me famë botërore Rame Lahaj

“RLIOF” quhet festivali i cili mban këtë vit edicionin e tij të tretë. Tenori me famë botërore Rame Lahaj do të rikthehet jo vetëm me...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×