Zyrtarizoi koalicionin me Patozin për 14-majin, Shehi: Ja cili është qëlllimi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, dhe kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi zyrtarizuan të premten marrëveshjen për garimin e përbashkët në zgjedhjet lokale të 14 majit.

I ftuar në studion e Euronews Albania Shehi tha se objektivi i koalicionit të tyre është që çdo votë kundër qeverisë t’i shkojë kandidatit të opozitës, nëse ai do jetë 1 i vetëm.

Sipas Shehit, qëllimi i  garimit të tyre veçmas bëhet me qëllimin që opozitës t’i shkojnë dhe ato vota të cilat janë kundër Ilir Metës dhe Sali Berishës.

- Advertisement -

“Ne do bëjmë maksimumin që çdo votë e mundshme t’i shkojë opozitës, edhe votat e atyre që nuk pëlqejnë Metën apo Berishën. Uroj që kandidatët të jenë të vetëm, që të mos bëjnë një rrëmujë në popoll. Se po dolën dy, le të dalin dhe tre a katër, pastaj. Ne do të shkojmë t’i mbështesim, por do mbështesim dhe idenë tonë alternative brenda opozitës. Gjithmonë në fumksion të luftës kundër Partisë Socialiste dhe Edi Ramës. Kush nuk është në betejë me Edi Ramën nuk ka vend në opozitën shqiptare. Për ne kjo është filli i kuq, këtu ndahen historitë. Pastaj seç bëjmë ne në oborrin e shtëpisë tonë, kjo është temë e jona. Unë mendoj se ka ardhur koha që të hapet diskutimi ç’është e mira apo e keqja”, tha Shehi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

TË FUNDIT

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×