Zyrtarja e lartë e DASH viziton Tiranën më 28 prill

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zyrtarja e lartë e Departamentit Amerikan të Shtetit, Ndihmës Sekretarja e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike Karen Donfried do të vizitojë Shqipërinë në 28 prill.

Vizita e diplomates së lartë amerikane zhvillohet në kuadër të 100 vjetorit të marrëdhënieve dypalëshe.

Ambasadorja Yuri Kim ka dhënë detaje për mesazhet që pritet të sjellë Donfried në Trianë.

- Advertisement -

Ajo thotë se zyrtarja e Departamentit të Shtetit do të diskutojë për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, integrimin ekonomik rajonal, si dhe do të theksojë nevojën për të zbatuar plotësisht reformën në drejtësi dhe për të luftuar korrupsionin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sveçla: Manastiri në Banjskë “burim i sulmeve” me armë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka thënë se Manastiri në fshatin Banjskë në veri është “burim i sulmeve me armë zjarri” në...

Reagon Kisha Ortodoke serbe: Persona të armatosur po lëvizin nëpër manastir

Dioqeza e Rashkës - Prizrenit e ka dënuar sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku ka mbetur i vrarë një zyrtar i Policisë së Kosovës,...

Gazetari: Rama çoi në Kukës “artilerinë e rëndë të veriut”, si po përplasen klanet

Gazetari Andrea Danglli në një intervistë për Euronews Albania skanoi zgjedhjet e pjesshme për Bashkinë Kukës. I pyetur nga Thimi Samarxhi, se si ai e...

TË FUNDIT

Sveçla: Manastiri në Banjskë “burim i sulmeve” me armë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka thënë se Manastiri në fshatin Banjskë në veri është “burim i sulmeve me armë zjarri” në...

Reagon Kisha Ortodoke serbe: Persona të armatosur po lëvizin nëpër manastir

Dioqeza e Rashkës - Prizrenit e ka dënuar sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku ka mbetur i vrarë një zyrtar i Policisë së Kosovës,...

Gazetari: Rama çoi në Kukës “artilerinë e rëndë të veriut”, si po përplasen klanet

Gazetari Andrea Danglli në një intervistë për Euronews Albania skanoi zgjedhjet e pjesshme për Bashkinë Kukës. I pyetur nga Thimi Samarxhi, se si ai e...

Me uniforma dhe autoblinda, Kurti nxjerr fotot: Po sulmojnë policinë, kërkojnë luftë

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar disa fotografi nga vendi i ngjarjes ku ndodhi vrasja e policit të Kosovës sot. Në fotografi shihen persona të...

“Kambana më e madhe e alarmit deri sot”, Rama reagon për vrasjen e policit në Veri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së efektivit të policisë në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, Rama e cilëson vrasjen e...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×