Qyteti italian pranë detit që ofron €30,000 euro për këdo që do të shpërngulet atje 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Oferta të tilla ka pasur vazhdimisht por ato e kanë pasur gjithnjë një kleckë, ose qyteti ka qenë shumë larg ose duhej një shumë e madhe parashë me vete. Këtë herë është ndryshe.

Ky qytet piktoresk jo vetëm që nuk është aspak i largët dhe i thellë por ai është vetëm 15 minuta larg disa prej plazheve më të bukur të Italisë së jugut. Dhe nuk ju kërkohen para, por komuna është e gatshme t’ju paguaj për të lëvizur atje!

Qyteti piktoresk italian pranë plazheve të virgjëra do të paguajë 30,000 dollarë për këdo që dëshiron të shpërngulet atje në një përpjekje për t’i dhënë frymë të re komunitetit në rënie të Pulias.

- Advertisement -

Një qytet piktoresk në Itali po ofron një pagesë prej 25,000 £ për njerëzit që duan të blejnë një shtëpi dhe të lëvizin atje.

Ajo që e bën propozimin edhe më tërheqës është se Presicce është vetëm 15 minuta me makinë nga plazhet e pacenuara të bregdetit juglindor të Italisë, duke përfshirë Santa Maria di Leuca.

Dhe kjo nuk është e gjitha. Ajo që kërkohet nga ju është vetëm të blini një shtëpi atje, dhe shtëpitë në këtë rajon kushtojnë më pak se 21,000 euro!

Sipas njoftimit të komunës, shuma prej 30,000 eurosh mund të përdoret për të blerë shtëpinë si dhe për ta rinovuar apo shpërngulur atje.

Për më shumë informacion klikoni në faqen e komunës.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Ahmetaj nën hetim nga SPAK. Gazetarja: Këtë javë do kemi zhvillime të reja

Gazetarja Glidona Daci e ftuar në Euronews Albania tha se kjo javë pritet të jetë një javë zhvillimesh sa i takon çështjes së Arben...

Autobusi në Tiranë përmbyset dhe aksidenton disa automjete, pamje nga vendngjarja

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” ku një autobus është përmbysur. Si pasojë tre persona...

TË FUNDIT

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Ahmetaj nën hetim nga SPAK. Gazetarja: Këtë javë do kemi zhvillime të reja

Gazetarja Glidona Daci e ftuar në Euronews Albania tha se kjo javë pritet të jetë një javë zhvillimesh sa i takon çështjes së Arben...

Autobusi në Tiranë përmbyset dhe aksidenton disa automjete, pamje nga vendngjarja

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” ku një autobus është përmbysur. Si pasojë tre persona...

Spahiu: Deklaratat raciste të Londrës për shqiptarët, si Hitleri për çifutët

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se retorika e Londrës për shqiptarët është e njëjtë si e Hitlerit për hebrenjtë. Në një intervistë për Euronews Albania,...

“Asnjë koment për PD!”, Besjan Ajazi: Qytetarët e kanë të qartë kush punon për ta

Kandidati socialist për bashkinë e Gramshit Besjan Ajazi tha për Euronews Albania se ai nuk ka asnjë komet për të bërë rreth kundërshtarit politik,...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×