English

Rajoni

Rajoni

Përplasje Zagreb-Beograd, kryediplomati kroat: Serbia, vegël e Vladimir Putin

Rriten tensionet diplomatike mes Serbisë dhe Kroacisë. Shkak është bërë deklaratat e ministrit të Jashtëm kroat, i cili e quajti presidentin Vuçiç, një satelit...

Kurti: Partnerja jonë tregtare është BE-ja, s’duam të bashkëpunojmë me Rusinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se partnerët kyçë tregtarë të Kosovës janë shtetet e Bashkimit Evropian. Në samitin për investime në Ballkanin Perëndimor, të...

“Pjesë e Serbisë”, Kurti e Bërnabiç përplasen në Londër: Quhet Republika e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç patën një përplasje në Samitin e investimeve në Ballkanin Perëndimor, të organizuar nga...

Vuçiç takon deputetin e vetëm shqiptar në Parlamentin serb, çfarë u diskutua

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka njoftuar se sot në mëngjes në kuadër të konsultimeve për themelimin e qeverisë, ka takuar...

Borrell: Takimet me Kurtin dhe Vuçiçin në Munih, të pasuksesshme

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se ka pasur takime “të pasuksesshme” me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë, sa i përket...

Marrshimi pro rus, Ukraina hakmerret ndaj Serbisë: Do ndalojmë furnizimin me grurë

Presidenti i Ukrainës Volodimir Zelensky ka publikuar në rrjete sociale videon e marshimit pro-rus në Serbi në dy vjetorin e agresionit kundër Ukrainës. Tubimi...

Po kthehej nga…| Aksident i rëndë në Greqi, humb jetën 26-vjeçari shqiptar (Emri)

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Greqi, ku një i ri shqiptar ka humbur jetën pas një aksidenti automobilistik në aksin...

KFOR-i tërheq njësitë nga ndërtesa e komunës së Zveçanit

Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, njoftoi të dielën se i ka tërhequr njësitë e veta nga ndërtesa e komunës së Zveçanit, duke...

Policia e zbulon një laborator droge në Leposaviç, arrestohet një i dyshuar

Policia e Kosovës njoftoi të dielën herët se e ka zbuluar një laborator droge në një fshatë në qytetin verior, Leposaviq, si dhe e...