English

Aktualitet

Aktualitet

“O do arratisesha, o do ta vrisja” – Zbardhet dëshmia e vajzës që groposi të atin

Një ngjarje e rëndë tronditi opinionin publik mëngjesin e së premtes. 50-vjeçari Pëllumb Meta, i denoncuar i humbur prej 10 ditësh nga familjarët e...

U arrestuan gjatë protestës së 20 shkurtit, gjykata merr vendim për 4 të akuzuarit

Katër personat e arrestuar gjatë protestës së opozitës, kanë dalë sot para gjykatës, ku u vendos masa e sigurisë "detyrim paraqitje" për ta. Bëhet fjalë...

Pamjet e kasolles ku 19-vjeçarja groposi të atin, pikëpyetjet e hetuesve

Një ngajrje e rëndë ka tronditur qytetin e Durrësit, ku një 19-vjeçare ka vrarë dhe ka groposur pranë banesës babanë e saj 50-vjeçar. Hygerta Meta,...

19-vjeçarja në Durrës vrau dhe groposi babain, flasin të afërmit: Jemi të tronditur

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në fshatin Shënavlash të Durrësit, ku 49-vjeçari Pëllumb Meta dyshohet se u...

Vajza vrau babain në Durrës, flet krushku: Ajo s’mbyste dot një pulë

Vrasja e 50-vjeçarit, Pëllumb Meta, nga e bija e tij 19-vjeçare, Hygerta Meta, ka tronditur opinionin publik në qytetin e Durrësit. Në një prononcim për...

FOTO| Vrau babain se donte ta fejonte me zor, kjo është 19-vjeçarja nga Durrësi

Pas fotografisë së 49-vjeçarit Pëllumb Meta, i cili u vra nga vajza e tij në fshatin Shënvlash të Durrësit dhe u gropos në oborrin...

Arsenal armësh e municionesh në banesë, arrestohet 21-vjeçari në Mat

Një 21-vjeçar është arrestuar nga Mat, pasi kishte fshehur një arsenal armësh dhe municionesh në banesën e tij. Në kuadër të operacionit të koduar "Weapons"...

FOTO| Kush është 49-vjeçari që u vra dhe u gropos nga vajza e tij në Durrës

Ka dalë fotografia e 49-vjeçarit Pëllumb Meta, i cili u vra nga vajza e tij në fshatin Shënvlash të Durrësit dhe u gropos në...

Studente për ekonomi, si 19-vjeçarja vrau dhe groposi babain. Dyshimet mbi nënën

Hygerta Meta, 19-vjeçe ka vrarë dhe groposur në oborrin e shtëpisë në Durrës të atin 50-vjeçar, Pëllumb Meta. 19 vjeçarja rezulton studente në Univeristetin e...