Sport

Sport

Wimbledon pezullon ndalimin ndaj lojtarëve rusë dhe bjellorusë

Lojtarët rusë dhe bjellorusë do të mund të konkurrojnë në Wimbledon këtë verë pasi 'All England Club' hoqi ndalimin që vendosi vitin e kaluar. Lojtarët...

Barcelona merr vendim për Messin

Barcelona po shikon rreth mundësisë për të rikthyer në skuadër Lionel Messin, kontrata e së cilit skadon këtë verë te Paris Saint-Germain. Ndërkaq, ylli argjentinas...

“Të sakrifikuarit” e Barcelonës nga kriza financiare, 5 lojtarë drejt largimit

Problemet financiare tek Barcelona vijojnë të mos gjejnë zgjidhje, duke i detyruar drejtuesit e klubit të ndërmarrin veprime të ndryshme. Së fundmi raportohet se...

Supersfida Manchester City-Liverpool, Haaland mungesa e madhe

Premier League angleze rikthehet me 7 përballje këtë të shtunë, teksa spikat superndeshja Manchester City-Liverpool. Qytetarët e udhëhequr nga tekniku Pep Guardiola po kalojnë...

VIDEO| La futbollin pas atakut kardiak, Aguero probleme me zemrën live në emision

Sergio Aguero, ish-futbollisti i Barcelonës i cili u detyrua të lerë profesionin prej problemeve me zemrën ka pasur sërish të tilla në një transmetim...

Gjysmëfinalet e kupës | Vllaznia përballet me Egnatian, Tirana me Teutën

Vllaznia-Egnatia dhe Tirana-Teuta janë dy gjysmëfinalet e kupës së Shqipërisë. Këto janë çiftet e prodhuara pas shortit të hedhur mesditën e së enjtes në...

Sa paguhen lojtarët e PSG, Mbappe përfiton më tepër, pas tij Neymar dhe Messi

6 lojtarë të skuadrës së PSG paguhen më tepër se 1 mln euro në muaj secili, ndërsa në krye të listës qëndron 24-vjeçari Kylian...

Son ‘qan’ largimin e Conte, sulmuesi fajëson veten: Duhet të kisha luajtur më mirë

Kur kanë mbetur edhe 10 ndeshje deri në fundin e Premier Leagues angleze, Tottenham do të drejtohet nga dyshja Stellini-Mason. Drejtuesit e klubit londinez...

Skocia i jep leksion Spanjës, Zvicra nën drejtimin e Xhakës ‘rrëmben’ fitoren e dytë

Zvicra e udhëhequr nga kapiteni Granit Xhaka ka hipotekuar fitoren e dytë në grupin I, ku ka mposhtur Izraelin me rezultatin 3-0. Helvetët janë...