trump

Paditi Trump/ Kush është prokurori që çoi president e parë amerikan para drejtësisë

Alvin Bragg, prokurori i zyrës së Manhatanit që guxoi të hetonte ish-presidentin Donald Trump duke e bërë atë zyrtarisht presidentin e...

Trump do të paditet për pagesën e supozuar ndaj yllit të pornografisë

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, do të paditet për një pagesë që ia ka bërë një ylli të pornografisë, në këmbim të...

“Si tmerret e Rusisë së Stalinit”, Trump akuzon Biden për sulmet ndaj tij

Edhe pse Donald Trump po përballet me një sërë procesesh ai nuk tërhiqet nga ambicia e tij për të marrë një...

Shtyhet seanca për padinë ndaj Trump

Mediat amerikane kanë raportuar se është shtyrë seanca e një jurie të madhe, e cila do të vlerësojë nëse do të...

Si e pritën demokratët dhe republikanët paralajmërimin e Trump për arrestimin

Analisti Medlir Mema tha në një intervistë për Euronews Albania se ndaj ish-presidentit amerikan Donald Trump po hetohet për 10 vepra...

Fotot e rreme të “arrestimit” të Trump pushtojnë rrjetin

Në rrjetet sociale kanë filluar të qarkullojnë fotografi të përpunuara nga Inteligjenca Artificiale që tregojnë se “si do të dukej arrestimi...

Do arrestohem të martën! Gazetarja nga SHBA sqaron deklaratën e Trump

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump pret të arrestohet të martën, bazuar në një rast të trajtuar nga Zyra e Prokurorit në qarkun...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë...

Trump humbet përballë Clinton, gjykata rrëzon padinë; gjobitet sërish ish-presidenti

Një gjyqtar amerikan ka urdhëruar Donald Trump dhe një nga avokatët e tij të paguajnë bashkarisht rreth 1 milion dollarë gjobë...

Kompania e Trump gjobitet me 1,6 mln dollarë për evazion fiskal

Gjykatësi i Nju Jorkut, Juan Mercan, vendosi sot se kompania e Donald Trump duhet të paguajë një gjobë prej 1.6 milionë...

Biden në aferën e dokumenteve sekrete| Pse gjetjet janë në interes të republikanëve

Avokatët e presidentit amerikan Joe Biden kanë gjetur një grup të ri dokumentesh konfidenciale, pasi pranuan disa ditë më parë se...

Nesho: Ja pse s’do ketë penalitete për Donald Trump për sulmin ndaj Capitol Hill

Ish- diplomati Agim Nesho thotë se Donald Trump nuk do të arrestohet për ngjarjet ndaj Capitol Hill në  6 janar të...

Për herë të parë akuza ndaj një ish-presidenti, Keida Kostreci jep detajet

Për herë të parë në historinë e Shteteve të Bashkuara, Kongresi rekomandon ngritjen e akuzave penale ndaj një ish-presidenti. Komisioni që hetoi...

Komiteti rekomandon ngritjen e katër akuzave penale ndaj Donald Trump

Komiteti hetues i Dhomës së Përfaqësuesve për ngjarjet e 6 janarit, ka bërë thirrje që Departamenti i Drejtësisë të ngrehë akuza...

Një komitet i Kongresit Amerikan rekomandon katër akuza penale kundër Trump 

Një komitet i Kongresit amerikan rekomandon ngritjen e katër kallëzimeve penale kundër ish-presidentit Donald Trump, ka konfirmuar përfaqësuesi i atij organi,...

Gjykata “rrëzon” Trump

Gjykata e Lartë e SHBA-së ka urdhëruar që formularët e taksave të ish-presidentit Donald Trump t'i jepen një komiteti të Kongresit...