Kupa e Botes

“Shqipëria në kupën e botës”- Broja: Kur e bëri Maroku, pse jo ne

Sulmuesi i kombëtar shqiptare Armando Broja thotë se ekipi kuq e zi ka aftësinë për të arritur në Kampionatin Botëror. Shqipëria në...

Futbolli ka humbur mbretin e tij

Pelé, i lindur si Edson Arantes do Nascimento, më 23 tetor 1940. Ndërroi jetë më 29 dhjetor në São Paulo, Brazil...

Çfarë nuk funksionoi te ‘panzerat’? Hansi Flick ‘zbërthen’ Gjermaninë

Gjermania zhvilloi një Kupë Bote të turpshme ku nuk mundi të përmbushte as objektivin më minimal, kalimin në fazën me eleminim...

Kupa e Botës | E marta ditë feste në Argjentinë, 1 milion qytetarë në sheshe

E gjithë Argjentina është në festë dhe kjo jo pa qëllim, pasi bardhëkaltrit janë kampionë bote për herë të tretë. Pritja e...

Pritja 36-vjeçare e albiçelestëve për Kupën e Botës, Messi ‘kopjon’ Maradonën

36 vite iu deshën Argjentinës për të hipotekuar trofeun e tretë të Kupës së Botës, të cilin e fitoi përballë Francës...

Përcaktohen gjyqtarët për finalen e Kupës së Botës

Gjyqtari polak, Szymon Marciniak do të ndajë drejtësinë në finalen e Kampionatit Botëror “Katar 2022” mes Francës dhe Argjentinës të dielën...

Skandali me Kupën e Botës, Hoxha: Si ndikoi Emiri i Katarit, u përfshi dhe Sarkozy

Kupa e Botës e zhvilluar në Katar mbetet më e veçanta në historinë e futbollit, jo vetëm për periudhën në të...

Argjentina në finale, sot Franca përballet me Marokun

Argjentina është finalistja e parë e kupës së botës që zhvillohet në Katar, pas fitores 3-0 ndaj Kroacisë. Skuadra e Lionel...

Trajneri i Holandës jep dorëheqjen pas humbjes me Argjentinën

Trajneri i Holandës, Louis van Gaal ka dhënë dorëheqjen pas humbjes me penallti ndaj Argjentinës në çerekfinalet e Kupës së Botës...

Eleminimi i Spanjës nga Kupa e Botës, shkarkohet Luis Enrike

Eleminimi nga Kupa e Botës nuk është përtypur lehtë në Spanjë, aty ku njoftohet se Federata e Futbollit ka shkarkuar trajnerin...

Eleminohet Spanja, Maroku vazhdon në çerekfinalen e Kupës së Botës

Kombëtarja e Marokut ka tejkaluar të gjitha pritshmëritë në këtë Kampionat Botëror, ku tani ka prekur fazën e çerekfinales së këtij...

Fitorja ndaj Kosta Rikës nuk mjafton, Gjermania eliminohet nga Kupa e Botës

Pavarësisht fitores 2-4 ndaj Kosta Rikës, Gjermania është eliminuar nga Kupa e Botës. Kjo edhe për shkak triumfit të Japonisë ndaj Spanjës...

Alkool në Kupën e Botës? Shqiptari flet për atmosferën në Katar

Një tifoz shqiptar nga Katari, Përparim Kodra, ka zbuluar atmosferën për Kupën e Botës “Katar 2022”. Në një lidhje direkte me Euronews...

Katari bën historinë pas eliminimit nga Kupa e Botës

Pas barazimit të Holandës me Ekuadorin, tanimë kemi mësuar kombëtaren e parë që është eliminuar nga Kampionati Botëror “Katar 2022”. Është pikërisht...

Gazetarja grabitet teksa raportonte ‘live’ për Kupën e Botës

Ndodh edhe kjo! Një gazetare e televizionit argjentinas është grabitur teksa raportonte "live" në Katar për Kupën e Botës. Dominique Metzger ishte...

Nis Kupa e Botës: Formacionet zyrtare Katar-Ekuador

Kombëtarja e Katarit dhe ajo e Ekuadorit kanë publikuar formacionet zyrtare. Takimi i vlefshëm për Grupin A me ndeshjen e hapëse e...