English

Vendi

Vendi

Nesër inaugurohet baza e Kuçovës, Komandanti Dimo: Kemi dislokuar dronë, ja plani

Gjeneral Brigate Ferdinant Dimo, Komandant i Forcës Ajrore, është shprehur se inaugurimi i bazës ushtarake të Kuçovës gjatë ditës së nesërme, është krenari e...

“Opozita nuk janë numrat”- Murrizi: Nevojitet bashkim vlerash, t’i qëndrojë kauzave

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Myslym Murrizi, është shprehur se opozita nuk është bashkim numrash, por bashkim vlerash. Komentet Murrizi i bëri në Euronews Albania, ku...

Basha nga Lezha: Qeveria e korruptuar, po bën çmos të godasë e kontrollojë SPAK

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është shprehur se qeveria shqiptare është e zhytur në korrupsion. Komentet Basha i bëri gjatë një takimi me mbështetës...

FOTO| I vuri tritol banesës së Ilir Koçiljas në Durrës, ky është autori Florin Llana

Euronews Albania ka siguruar fotografinë e shtetasit Florin Llana, i cili është shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit, si autori i dyshuar i...

Dhunuan për motive pronësie fqinjin, arrestohet 38-vjeçari, procedohet vëllai i tij

Një 38-vjeçar në Tiranë ka rënë në prangat e Policisë dhe u procedua penalisht vëllai i tij 33-vjeçar. Përmes një njoftimi, Policia bën të ditur...

EMRI| I vuri tritol banesës së Ilir Koçiljas në Durrës, Policia identifikon autorin

Shtetasi Florin Llana është shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit, si autori i dyshuar e vendosjes së tritolit në banesën në pronësi të...

Formula e bashkimit me ‘Rithemelimin’, Bardhi nënkryetar partie, zgjerohet Kryesia

Pas aksionit të përbashkët në Parlament dhe bashkimit në terren e protesta, grupi i Gazment Bardhit do t’i bashkohet edhe në mënyrë institucionale Rithemelimit...

Amnistia| Korreshi: S’mund të praktikohet edhe për të korruptuarit e ish-ministrat

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi, është shprehur se opozita kundërshton me forcë një pikë të amnistisë që parashikon uljen e dënimit edhe për...

Sillnin armë nga Kosova për shitje në Shqipëri, arrestohen dy 19-vjeçarë në Tiranë

Dy 19-vjeçarë nga Kosova kanë rënë në prangat e Policisë në Tiranë, pasi kanë transportuar armë zjarri me qëllim shitjen e saj në kryeqytetin...