English

Politikë

Politikë

I shoqëruar nga avokatja, Granit Gjana sërish në SPAK

Ish prefekti dhe ish-kryebashkiaku i komanduar i Kukësit Granit Gjana i shoqëruar nga avokatja ka mbërritur në SPAK. Burime jo zyrtare thonë se e kanë...

Forumi i BERZH, Rama: Pse duhet që investitorët e huaj të investojnë në Shqipëri

Në selinë e BERZH-it në Londër po mbahet Samiti i Investimeve në Ballkanin Perëndimor 2024. Në këtë aktivitet marrin pjesë të gjashtë krerët e...

“Flet një frëngjishte të përsosur, por…”, Kumbaro tregon bisedën: Ishte “traum”

Ministrja e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, ka rrëfyer në emisionin “Interview” në Euronews Albania udhëtimin e saj të parë në Francë. Kumbaro tha se...

Ligji për zonat e mbrojtura|Kumbaro: S’lëviz asgjë nga sipërfaqja e tyre, ja qëllimi

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro, është shprehur se me ligjin e ri për zonat e mbrojtura, nuk lëviz asgjë nga perimetri apo...

“Arrestohen për statistika”-Berisha: Qeveria ka mbushur paraburgimin me të pafajshëm

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se qeveria ka mbushur paraburgimet me persona të pafajshëm. Komentet Berisha i bëri gjatë fjalës në dritaren e banesës së...

Berisha shpreh mbështetjen për Ukrainën: Lufta e tyre është shpëtimtare për Europën

Mbështetësit e Rithemelimit mbajtën këtë të shtunë protestën e radhës në rrugicën poshtë banesës së ish-kryeministrit Sali Berisha në rrugën “Mustafa Matohiti”. Në fjalën e...

Flamur Noka: Shqipërisë i duhet qeveri teknike, të organizojë zgjedhje të ndershme

Sekretari i përgjithshëm i partisë demokratike Flamur Noka tha në një deklaratë pas mbledhjes së kryesisë së PD, se vendi ka hyrë në një...

Rama për takimin e Këshillit të Partive Socialiste: Morëm vendime të rëndësishme

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të shtunë në Madrid të Spanjës. Ai ka njoftuar në rrjetin e tij social Facebook, se ka marrë pjesë...

“S’ka perde të hekurta për paqen!”, Spiropali: Përulemi para sakrificës së Ukrainës

Është zhvilluar këtë të shtunë një manifestim në shenjë solidariteti për Ukrainën, e cila shënon sot dy vite të qendresës së saj kundrejt agresionit...