Kosovë

Kosovë

Digjen 3 makina të tjera me targa të Republikës së Kosovës në Veri

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në orët e para të së premtes janë djegur tri makina me targa RKS, Republika e...

Osmani: Marrëveshja me Serbinë krijon një fazë të re për integrimin e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani deklaroi se marrëveshja me Serbinë krijon një momentum të ri për integrimin ndërkombëtar të Kosovës. Në një ligjëratë dhe bashkëbisedim...

Rritet me 15 për qind çmimi i energjisë elektrike në Kosovë

Bordi i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë në Kosovë (ZRRE), ka marrë vendim për shtrenjtim të energjisë elektrike me 15 për qind nga 1 prilli. Rritja...

Digjen 2 makina me targa RKS në Zubin Potok

Dy makina, që ishin riregjistruar me targat Republika e Kosovës (RKS) rreth një javë më parë, janë djegur në Zubin Potok, bëri të ditur...

Fotogaleri| Letrat dhe vizatimet e fëmijëve të Prishtinës do të dërgohen në Hagë

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Besianë Musmurati ka bërë të ditur sot se letrat dhe vizatimet e fëmijëve të Prishtinës do t’i...

Një nga talentët më premtues, ndërron jetë në moshë të re futbollisti shqiptar

Futbollisti kosovar, Leonit Syla, ka ndërruar jetë tragjikisht në moshën 15-vjeçare. Lajmi është bërë publik nga klubi Prishtinas “2 Korriku”, ku dhe i riu...

78 vjet nga masakra e Tivarit

Sot bëhen 78 vjet nga masakra më e madhe e kryer ndaj shqiptarëve në Tivar, e cila ndodhi më 30 mars 1945. Lufta Nacionalçlirimtare apo...

Osmani fton shtetet që nuk e kanë njohur Kosovën, ta bëjnë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ftuar shtetet që ende nuk e kanë njohur Kosovën që ta bëjnë atë. “Dua ta shfrytëzoj këtë rast që...

Kurti: Marrëveshja duhet zbatohet, më 4 prill takimi i radhës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të mërkurën konfirmoi takimin e radhës ne Bruksel qe do të mbahet më 4 prill. Megjithatë, ai tregoi se nuk...