rama

Si mund të mposhtet Rama? E zbulon analisti i njohur

Analisti Fitim Zekthi thotë se modeli i krijuar nga qeverisja e Edi Ramës është më e keqja ndonjëherë në këto 32...

Rama uron 110 vjetorin e Pavarësisë krah Dua Lipës

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të urojë 110 vjetorin e pavarësisë krah Dua Lipës e cila dje ka marrë pasaportën shqiptare. “Me...

“Thaçi i mungon kësaj salle”, Rama: Shqiptarët sot, më shumë të drejta

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në mbledhjen e përbashkët të kuvendeve të Kosovës dhe Shqipërisë u shpreh se shqiptarët...

Berisha: Duhej edhe një stendë për personalitetet antikombëtare si Rama

Kryetari demokrat, Sali Berisha, përpara se të futej në seancën e përbashkët mes parlamenteve të Shqipërisë dhe Kosovës, vizitoi ekspozitën e...

“Oligarkët e oborrit të Ramës”, Paloka i përgjigjet Lulzim Bashës

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka iu përgjigj në “Now me Erla Mëhillin” Lulzim Bashës. Ky i fundit deklaroi se Berisha shpif...

Sulmohet Albin Kurti, kryeministri Rama në mbështetje të tij

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në Twitter pas sulmit që iu bë homologut të tij në Kosovë,  Albin...

‘Duke thirrur rroftë mëmëdheu duan të lahen nga gjaku’, Rama akuza Metës e Berishës

Kryeministri Edi Rama ka shpërthyer ndaj Sali Berishës dhe Ilir Metës lidhur me akuzat e tyre për projektin e portit të...

Xhaferraj-Ramës: Më vjen keq për ty, merresh me ‘Berishën’ 12 vjet më parë

“Më vjen turp për gjendjen e kryeministrit të vendit tim”. Kështu tha deputeti demokrat Ferdinand Xhaferri, teksa tregoi në Kuvend një video...

‘Protesta e PD jo kundër evropianëve’, PD: Rama shpif për të mbuluar korrupsionin

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha i është përgjigjur kritikave të mazhorancës dhe kryeministrit Rama lidhur me datën e protestës...

‘Jemi në kohë lufte’, Rama nga Beogradi: Duhet të rajonalizojmë tregjet e energjisë

Kryeministri Edi Rama nga Beogradi, ku mori pjesë në konferencën ‘Mundësitë e investimit në energjinë e ripërtëritshme në Ballkanin Perëndimor”, u...

‘Sot merr fund kjo’, Berisha kërcënon Ramën: Populli do flasë në këtë sallë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka rimarrë fjalën në Kuvend menjëherë pas rinisjes së seancës, që u ndërpre për pak...

“Pasqyrë ligësie”, Rama sulmon mediat për portin e Durrësit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish sa i takon akuzave për Portin e Durrësit, për herë të dytë këtë të mërkurë. Këtë...

Rama reagon për portin: O me Durrësin në majë, o me ata në plehra

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish sa i takon akuzave për Portin e Durrësit. Ai u shpreh se ka një armiqësi sa...

Firmoset marrëveshja për ujësjellësin e Durrësit, Rama: Transformon qytetin

Franca ka dhënë 60 mln euro kredi dhe 1 mln euro grant për asistencë për financimin e ujësjellësit të Durrësit. Marrëveshja për...

Ibrahimaj sfidon mediat: Vërtetoni pretendimet për Bordin

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj tha në një konferencë për mediat se Bordi i Transparencës përcakton çmimet e tregtimit...

Zeka: Shumica e gazetarëve janë brenda “kazanit” të Edi Ramës, unë bëj përjashtim

Gazetari Milaim Zeka tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania, se shumica e atyre që kanë profesionin...