English

Euronews Albania

Euronews Albania

Tre fëmijë të përfshirë në vrasjen e babait/ Deputeti: Shoqëri e dhunshme, lë pasoja

Deputeti i Partisë Demokratike Dashnor Sula, ishte këtë të hënë i ftuar në Euronews Albania ku ka komentuar ngjarjen e rëndë të ndodhur në...

Toksikologu: Duhani elektronik është më i dëmshëm se cigarja normale

Duhani vijon që të sjellë gjithmonë e më shumë probleme dhe për këtë arsye mjekët herë pas herë apelojnë për ligjin që e ndalon...

Prokuroria vazhdon hetimet për vrasjen e Liridona Ademajt

Naim Murseli, Granit Plava dhe Kushtrim Kokalla janë duke qëndruar në paraburgim në Burgun e Sigurisë së Lartë, të tre dyshohen për vrasjen e...

Biznesmenët serbë ankohen për kushtet ekonomike në Kosovë

Derisa Qeveria e Kosovës paralajmëron vende të reja pune për pjesëtarët e komunitetit serb, investime në infrastrukturë dhe forma të tjera të mbështetjes, me...

Francë, fermerët reagojnë me zemërim ndaj Presidentit Macron

Presidenti francez, Emmanuel Macron, u prit me fishkëllima në hapje të panairit bujqësor në Paris, nga fermerë të zemëruar qe e bëjnë atë përgjegjës...

Zbardhet vrasja e shqiptarit: La takim për të kryer marrëdhënie me autorin 17-vjeçar

Policia italine ka zbardhur vrasjen e 39-vjeçarit shqiptar Bledar Dedja. Babai i dy fëmijëve u gjet i masakruar me thikë mëngjesin e së dielës, 21...

Vajza e kundërshtarit të Putin: Më shumë i trembet Navalny të vdekur se të gjallë

Vajza e ikur në mërgim e kundërshtarit të vrarë politik të Kremlinit, Boris Nemtsov, e ka akuzuar Rusinë se po e trajton në mënyrë...

Përkujtohet baba Sherif Canometaj/ Bektashinjtë i japin dekoratën “Nderi Elbasanit”

Në Selitë Kryegjyshatës Botërore Bektashiane u mbajt një aktivitet i moderuar nga aktori i mirënjohur Bujar Asqeriu i iniciuar nga kryegjyshi botëror shenjtëria a...

Nënës së Navalnyt iu dha një ultimatum për të varrosur të birin në mënyrë sekrete

sh-zëdhënësja e politikanit opozitar, Aleksei Navalny, Kira Yarmysh, tha se zyrtarët nga Komiteti Hetues i Rusisë i dhanë një ultimatum nënës së tij që...