Lajmi i fundit

Lajmi i fundit

Ndiqni lajmet më të fundit dhe informacionet mbi lajmet kryesore, motin, biznesin, argëtimin, politikën dhe më shumë.

Lajmi i fundit

“Ma ki parasysh fëmijën”, Sina: Prindërit ndërhyjnë te administratori për maturantët

Ekspertja e arsimit Irida Sina tha në një intervistë për “Goodmorning Albanians” në Euronews Albania se prindërit ndërhyjnë te administratori për maturantët. Sipas saj edhe...

“Do ishim duke mbajtur zi për të vdekurit”, deklarata e fortë e komandantit të KFOR

Komandanti i KFOR-it në Kosove ka lëshuar një deklaratë të fortë rreth situatës në Veri. Ai ka bërë të ditur se nëse nuk do...

Zbardhet shpërthimi me tritol në Tiranë, organizatori i pagoi 1 mln lekë të miturit

Policia e Tiranës ka zbardhur shpërthimin me tritol që ndodhi në ambientet e një fasonërie në zonën e "Freskut" në kryeqytet disa ditë më...

Pse dalin tezat e maturës kur hartuesit “ngujohen”? Përgjigjet Nora Malaj

Ish-ministrja e Arsimit Nora Malaj tregoi për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se që nga momenti që e ka drejtuar maturën shtetërore, në...

Ra në lumë teksa po peshkonte, gjendet trupi i pajetë i 22-vjeçarit

Polumbarët e RENEA-s kanë gjetur trupin e 22-vjeçarit i cili u mbyt pasi ra aksidentalisht në rrjedhën e lumit Mat. I riu ishte duke peshkuar...

“S’ka kushte as dinjitet në punë”, ekspertja: Shqiptarët nuk po ikin vetëm nga paga

Gertjana Hasalla, eksperte punësimi tha në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania se punëtorët shqiptarë nuk ikin vetëm për pagesat, të cilat kanë nisur...

Mediat italiane: Jepet drita jeshile për ujësjellësin 1 miliard Shqipëri-Pulia

“Qeveria shqiptare i ka dhënë dritën jeshile ujësjellësit që do të lidhë Gjirokastrën, me Galugnano, në Salento”, kështu deklarojnë mediat italiane në lidhje me...

Shqiptarët ikin 3-6 muaj në Katar! Ekspertja: Pagesat janë mbi 5 mijë euro

Gertjana Hasalla, eksperte punësimi tha në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania se arsyeja pse shqiptarët zgjedhin të largohen nga vendi dhe të punojnë...

Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve në Kosovë

Në shenjë mbështetjeje për serbët në Kosovë, disa qindra qytetarë u mblodhën mbrëmjen e së mërkurës para një kishe në Podgoricë të Malit të...