elbasan

U zunë për motive banale, 49-vjeçari qëllon me thikë të vëllanë

Një 49-vjeçar është arrestuar ga policia e Elbasanit pasi plagosi me thikë vëllain e tij pas një konflikti për motive të...

Shtyhet seanca për konkluzionet e mbrojtjes për inceneratorin e Elbasanit

Seanca për konkluzionet e mbrojtjes për inceneratorin e Elbasanit është shtyrë për më 8 qershor. Ajo do të mbahet në orën 9:30. Shtyrja...

Përndoqi dhe i mori para 24-vjeçares, e “pëson” i riu në Elbasan

Një 24-vjeçar është arrestuar nga specialistët për Hetimin e Krimeve në policinë e Elbasanit, pas një kallëzimi të bërë ndaj tij...

Atentati i dështuar në Elbasan, policia: Do vritej një person me precedent kriminal

Policia e Elbasanit ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me parandalimin e një vrasjeje që ishte planifikuar të bëhej këtë të...

Parandalohet vrasja në Elbasan, autori hedh kallashin përtokë dhe largohet

Një ngjarje kriminale është parandaluar paraditen e kësaj të premteje në qytetin e Elbasanit. Policia kriminale ka marrë informacione se mund...

Aksident në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, humb jetën 55-vjeçari, 1 i plagosur

Një aksident automobilistik është regjistruar mëngjesin e ditës së sotme në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, ku për pasojë një 55-vjeçar ka humbur...

Elbasan, polici përndjek për 3 muaj kolegen, i dërgonte mesazhe e i ofronte dhurata

Një punonjës i policisë së burgjeve në Elbasan, me inicialet K.L, është arrestuar pas denoncimit nga një punonjëse burgu. Dënoncimin e ka bërë...

Vrau me sëpatë kunatën, ky është autori i krimit të rëndë

Personi që shihni në foton e mësipërme është shtetasi Tefik Tashi, 58-vjeçari i cili ditën e djeshme vrau në mënyrë makabre...

Me duart me gjak duke mbajtur sëpatën, policia arreston në rrugë vrasësin e kunatës

Policia ka mundur të arrestojë autorin e vrasjes makabër brenda familjes në Elbasan. Ai është shtetasi Tefik Tashi. Shërbimet e policisë gjatë...

Ngjarje e rëndë në Elbasan, gruaja vritet me sëpatë nga kunati (Emri)

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në fshatin Kusarth të Elbasanit. Burime bëjnë me dije se shtetasja Alma Qevani, 44-vjeç,...

Elbasan/ Dhunoi prindërit, arrestohet 34-vjeçari i shpallur në kërkim

Një 34-vjeçar në Elbasan i cili ishte shpallur në kërkim pasi dhunoi prindërit është arrestuar ditën e sotme në kuadër të...

Përfundon numërimi për Këshillin Bashkiak në Elbasan, PD kalon ‘BF’ në Belsh

Në Bashkinë e Elbasanit ka përfunduar numërimi për Këshillin Bashkiak. 51 mandatet në këtë këshill PS – 28 mandate, BF – 12 mandate...

Tentoi të vrasë më thikë 33-vjeçarin, arrestohet 28-vjeçari në Elbasan

Policia e Elbasanit ka arrestuar 28-vjeçarin e identifikuar si Q.H, i cili një vit më parë për motive të dobëta tentoi...

Shpallet fituesi për Bashkinë Elbasan

KQZ ka shpallur rezultatin final për Bashkinë e Elbasanit. Gledian Llatja i PS ka fituar 55,03 për qind të votave, ndërkohë që...

Gjiknuri shpall fitoren në Elbasan

Drejtuesi politik i PS në Elbasan, Damian Gjiknuri ka shpallur fitoren e PS në këtë bashki. Përmes një postimi në faqen e...

Mbyllet votimi në Elbasan, kur do të dalë rezultati? Gazetari tregon detajet

Edhe në Elbasan është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit për zgjedhjet vendore. Në këtë qytetet votimi është bërë në mënyrë elektronike. Njëri nga...