English

Sekretari britanik i Mbrojtjes: Putin duhet të ndajë të njëjtin fat si nazistët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbretëria e Bashkuar ka deklaruar se udhëheqësit ushtarakë rus janë po aq fajtorë për pushtimin e Ukrainës sa presidenti edhe vetë Vladimir Putin të cilët duhet të përballen me pasojat.

- Advertisement -

Në fjalimin e mbajtur, Sekretari i Mbrojtjes Ben Wallace tha se presidenti rus dhe rrethi i tij i ngushtë duhet të kenë të njëjtin fat si nazistët, të cilët përfunduan të mundur dhe duke u përballur me gjyqet e Nurembergut për mizoritë e tyre, raporton Sky News.

“Përmes pushtimit të tyre në Ukrainë, Putini, rrethi i tij i ngushtë dhe gjeneralët tani po pasqyrojnë fashizmin dhe tiraninë e 70 viteve më parë, duke përsëritur gabimet e regjimeve totalitare të shekullit të kaluar”, tha Wallace.

Ai shtoi se fati i Vladimir Putin do të jetë i njëjtë su u nazistëve.

“Fati i tij me siguri, përfundimisht duhet të jetë i njëjtë”, tha Wallace.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×