angli

EURO 2024 | Anglia ‘hakmarret’ ndaj Italisë, fitore edhe për Portugalinë

Anglia triumfoi 2-1 ndaj Italisë në "Stadio Diego Armando Maradona" në sfidën e parë kualifikuese të Euro 2024. Rice ndëshkoi Axurrët në...

Vizita e Ramës në Angli, gazetari: Shqiptarët presin zbutje të retorikës

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Londër për një vizite zyrtare. Gjatë ditës së sotme kreu i qeverisë shqiptare pritet të takohet dhe...

EURO 2024/ Italia përballet me Anglinë, masa të forta sigurie

Sonte në mbrëmje në orën 20:45, Italia dhe Anglia do të ndeshen në Napoli për ndeshjen hapëse të kualifikueseve të Euro...

“Doja të shlyeja borxhin e kamionit”- Dënohet shqiptari, u kap në “shtëpinë e barit”

Radjol Hatia, një 25-vjeçar shqiptar është dënuar me 1 vit burg nga Gjykata e Kurërës në Mbretërinë e Bashkuar, pasi u...

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë...

Pse erdhët në fund të seancës kur kërkuat interpelancë? Alibeaj: Isha në Angli!

Kreu i grupit parlamentar të PD, Enkeljed Alibeaj është pyetur nga mediat në fund të seancës të së enjtes, se pse...

100-vjeçarja që nuk flet me burra të huaj

Një grua që ka mbushur 100-vjetorin e saj historik thotë se sekreti i jetëgjatësisë ka qenë shmangia e burrave të çuditshëm...

Të dënuar për drogë dhe posedim armësh, Britania deporton 26 shqiptarë

Autoritetet britanike kanë njoftuar se kanë deportuar në Shqipëri 26 shtetas shqiptarë të dënuar për krime të ndryshme ose që kanë...

Zaimi jep faktet: Mbi 1000 shqiptarë ndodhen në burgjet e Anglisë

Gazetarja Gerta Zaimi thotë se deklarata e ministrit britanik për Migracionin, Robert Jenrick për shqiptarët, nuk do të cënojë marrëdhëniet mes...

Ironizon Shehi: Ne jemi nipat e Skënderbeut, s’na ofendon dot ministrja britanike

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në “Now me Erla Mëhillin” se është e rëndësishme t’i dalim para problemeve që kemi...

Gazetari në Angli: Mos shikoni TikTok-un, çunat e Londrës kanë mbetur pa para

Gazetari Ervin Gjonaj në një lidhje me emision Now në Euronews Albania tha se ka një rënie të krimeve të drogës...

Nesho: Kush ka hipur 6 herë në gomone për Angli, edhe po të vdesë e bën prapë

Ish-ambasadori Agim Nesho tha në “Now me Erla Mëhillin” se një shqiptar i cili ka provuar 6 herë të shkojë në...

“Çunat e Londrës”, Shehi: Qeveria qesharake para anglezëve

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi u shpreh në “Now me Erla Mëhillin” se qeveria shqiptare po bëhet qesharake përballë asaj angleze,...

Deputeti i PS ngre alarmin: Ja sa të burgosur shqiptarë kemi në Angli

Deputeti i Partisë Socialiste, Lavdrim Krashi tregoi në “Now me Erla Mëhillin” numrin e të burgosurve shqiptarë në Angli. “Ka një përbërje...

Shehi: Shqiptarët janë bërë të bezdisshëm në Angli, Rama propagandë enveriste

Deputeti i LZHK, Dashamir Shehi e cilësoi propagandë enveriste atë të kryeministrit Edi Rama karshi Britanisë së Madhe lidhur me reagimin...

Të kthesh funeralin në ‘festë’, është e pranueshme?

Kur Sandie Wood u diagnostikua me kancer në shkurt të vitit të kaluar, ajo bëri një plan, duke ditur edhe faktin që...