elon musk

Trendi i pushimeve nga puna në Twitter vazhdon

Fuqia punëtore e Twitter ka rënë në nivelin e saj më të ulët në vite, pasi pushimet nga puna vazhduan në...

Twitter në kaos, personat që duan një llogari të verifikuar duhet të paguajnë

Twitter duket se është zhytur në kaos. Rrjeti social i ka hequr tikun blu të verifikimit mijëra përdoruesve, duke shtuar shqetësimet...

Raketa e SpaceX shpërthen në ajër gjatë testimit

Kompania SpaceX e ka lançuar të enjten raketën të madhe të krijuar ndonjëherë, në një test-fluturim. Mirëpo ajo ka shpërthyer vetëm...

Elon Musk ngre alarmin për inteligjencën artificiale: Rrezik për njerëzimin

Një grup i gjerë prej më shumë se 1000 studiuesish përfshirë miliarderin Elon Musk nënshkruan një letër të hapur duke u...

A jam pushuar nga puna? Punonjësi pyet Elon Musk në Twitter

Një punonjës i Twitter i ka bërë thirrje Elon Musk në platformë për të pyetur nëse ai ishte shkarkuar. Në një postim...

Elon Musk është sërish njeriu më i pasur në botë

Sipas indeksit të sotëm të miliarderëve të Bloomberg, kreu i Tesla-s dhe Twitter-it, Elon Musk, u rikthye në krye të listës...

Elon Musk dhuron rreth 2 mld dollarë aksione të Tesla-s për bamirësi

Shefi ekzekutiv i Tesla, Elon Musk thotë se ai dhuroi rreth 1.95 miliardë dollarë aksione në për bamirësi vitin e kaluar. Dhurimi...

“Po s’bëre like, ikën nga puna”- Berisha thirrje Zuckerberg dhe Musk për Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, deklaroi gjatë konferencës për shtyp këtë të premte, se qeveria po terrorizon punonjësit e administratës...

Elon Musk në Guinness, humbi 182 miliardë dollarë në një vit 

Pronari i "Tesla" dhe "Twitter" Elon Musk hyri në Librin e Rekordeve Guinness si humbësi më i madh në histori, pasi...

Elon Musk bëhet personi i parë që humbet 200 miliardë dollarë

Miliarderi Elon Musk ka thyer një rekord të ri. Themeluesi i Tesla-s dhe pronari i Twitter-it është bërë personi i parë në...

Njihuni me njerëzit më të pasur në Europë

Një evropian është aktualisht personi më i pasur në botë. Bernard Arnault është ulur në këtë fron për një javë të qëndrueshme...

Elon Musk heq dorë nga shitja e aksioneve të Tesla-s

Drejtuesi ekzekutiv i Tesla, Elon Musk ka thënë se nuk do të shesë më nga aksionet e tij në kompani për...

Musk largohet nga drejtimi i Twitter

Njeriu më i pasur në Botë, Elon Musk ka njoftuar dorëheqjen nga pozicioni i CEO-s së kompanisë “Twitter”. Biznesmeni e mori...

Elon Musk pyet përdoruesit e Twitter nëse duhet të largohet si shef i faqes

“Elon Musk po anketon përdoruesit e Twitter për të pyetur nëse ai duhet të largohet nga posti i kreut të platformës...

BE paralajmëron Musk për mbylljen e llogarive të gazetarëve në Twitter

Bashkimi Evropian ka kërcënuar pronarin e ri të Twitter, Elon Musk me sanksione pasi profilet e gazetarëve të ndryshëm që mbulonin...

Twitter pezullon llogaritë e disa gazetarëve që kritikuan Musk

Twitter ka pezulluar llogaritë e disa gazetarëve nga "New York Times", "Washington Post", "CNN" dhe media të tjera, të cilat së...