Trump-McGonigal: Më akuzonte për lidhje me Rusinë, arrestohet se ka marrë para ruse

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump ka sulmuar ashpër ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, i cili  është arrestuar disa ditë më parë nga autoritetet në shba për lidhje të forta me një oligark rus.

Përmes një postimi në rrjetin social Truth, Trump duke i kënaqur nga arrestimi i McGonigal, i cili në 2016-tën e ka akuzuar Trump, asokohe  kandidat për president, se për fushatën e tij elektorale po koordinohej me Rusinë në mënyrë që në ndikonte në zgjedhjet presidenciale.

“Burri i FBI që më ndiqte mua për mashtrimin shumë para se të zgjidhesha president, sa u arrestua që kishte marrë para nga, Rusia. Le të kalbet në ferr!”, ka shkruar Trump.

- Advertisement -

Deklarata e Trump nuk lë të kuptohet qartë nëse i referohet bashkëpunimit që Charles McGonigal ka patur me një prej miliarderëve rus, apo 255 mijë dollarëve që ish-agjenti i FBI-së ka marrë nga ish-oficeri i inteligjencës shqiptare, Agim Nezaj.

Ish-agjenti i FBI, ka qënë në qendër të vëmendjes si i përfshirë në hetimin e lidhjeve dhe kontakteve që ekipi i trump mund të ketë patur me Rusinë gjatë zgjedhjeve të vitit 2016, ndërsa më pas është vënë vetë nën vëzhgimin e prokurorëve federalë për lidhjet e tij me Rusinë dhe qeveritë e tjera të huaja.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama publikon videon me aktivistët e PS: S’keni parë gjë akoma

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj akuzave të opozitës se PS po përdor një aplikacion të quajtur “Aktivisti” për të kontrolluar administratën publike në “like-t”...

Bislimi fajëson Brukselin për moszbatimin e Marrëveshjes së Energjisë

“Një pjesë bukur të madhe të fajit për moszbatimin e Marrëveshjes e ka vet Brukseli... që kanë dërguar sinjale të gabueshme të Elektroseveri...

Momentet dramatike kur 8-vjeçari nxirret nga rrënojat dhe ribashkohet me nënën e tij

Një seri fotosh dramatike tregojnë 8-vjeçarin Yigit Çakmak duke u nxjerrë nga rrënojat nga punonjësit e urgjencës në Hatay, Turqi, 52 orë pas tërmetit...

TË FUNDIT

Rama publikon videon me aktivistët e PS: S’keni parë gjë akoma

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj akuzave të opozitës se PS po përdor një aplikacion të quajtur “Aktivisti” për të kontrolluar administratën publike në “like-t”...

Bislimi fajëson Brukselin për moszbatimin e Marrëveshjes së Energjisë

“Një pjesë bukur të madhe të fajit për moszbatimin e Marrëveshjes e ka vet Brukseli... që kanë dërguar sinjale të gabueshme të Elektroseveri...

Momentet dramatike kur 8-vjeçari nxirret nga rrënojat dhe ribashkohet me nënën e tij

Një seri fotosh dramatike tregojnë 8-vjeçarin Yigit Çakmak duke u nxjerrë nga rrënojat nga punonjësit e urgjencës në Hatay, Turqi, 52 orë pas tërmetit...

Pamje rrëqethëse nga rrënojat, vajza e vogël mban foshnjën në duar dhe kërkon ndihmë

Një tjetër video rrëqethëse është publikuar në rrjet nga tërmeti shkatërrimtar që goditi Turqinë dhe Sirinë. Nga pamjet e filmuara në rrënoja, shihet një vajzë...

LeBron James rekord absolut, shënon historinë në NBA

LeBron James  shënon historinë duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në NBA duke kaluar rekordin e gjatë të Kareem...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×