200 milionë euro në sezon, Ronaldo drejt skuadrës në Arabinë Saudite

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Cristiano Ronaldo është gati të firmosë kontratën me ekipin Al-Nassr. Gazeta spanjolle ‘Marca’ publikoi të hënën detaje nga marrëveshja mes yllit portugez të futbollit dhe ekipi të Arabisë Saudite.

Sipas gazetës, marrëveshja me ekipin e ri është gati për t’u nënshkruar. Në pikat kryesore të saj thuhet se futbollisti do të luajë për ekipin që në datën 1 janar të vitit 2023.

Kontrata është dy vjeçare dhe Ronaldo do të paguguhet 200 milionë euro në vit.

- Advertisement -

Veç pagës Ronaldo do të përfitojë edhe të ardhura nga marrëveshjet me sponsorët dhe pagesat për reklamat.

Këto shifra pritet ta bëjnë ronaldon një nga sportistët më të paguar në historinë e futbollit. Kujtojmë që Messi dhe Neymar vlerësohen si futbollistët më të paguar dhe marrin rreth 70 milionë euro në një sezon.

Pak javë më parë, Cristiano Ronaldo ndërpreu kontratën me Manchester United, pas mosmarrëveshjeve që kishte me drejtuesit e ekipit.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×