English

Aksidenti tragjik, fëmijët qëndrojnë 2 ditë në makinë me prindërit e pajetë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një vajzë 5-vjeçare i shpëtoi jetën vëllait të saj të vogël, pasi bashkë e familjen u përfshi në një aksident një zonë rurale në Australinë Perëndimore.

- Advertisement -

Në një deklaratë, Policia e Australisë Perëndimore tha se “Land Rover Discovery” i familjes u gjet të martën në mëngjes në Kondinin, rreth 280 kilometra (174 milje) në lindje të kryeqytetit të shtetit Perth.

Prindërit Cindy Braddock, 25 vjeç dhe Jake Day, 28 vjeç, u deklaruan të vdekur në vendngjarje, tha policia.

Tre fëmijët e tyre i mbijetuan aksidentit, por mbetën të bllokuar në automjet me prindërit e tyre të vdekur për dy ditë në temperatura të larta derisa u zbuluan nga një familjar i shqetësuar.

I afërmi Michael Read tha për “Nine News” se vajza 5-vjeçare i shpëtoi jetën vëllait të saj më të vogël duke e liruar atë nga ndenjësja e fëmijës.

Familja prej pesë anëtarësh – duke përfshirë vajzën dhe dy vëllezërit e saj, të moshës 2 dhe 1 vjeç – ishte raportuar e zhdukur një ditë më parë kur nuk arritën në festën e Ditës së Krishtlindjes, raportoi Nine News. 

 

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?