Ish-bankieri zviceran dënohet me gati 4 vjet burg

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-kreu i një banke në Zvicër është dënuar me gati 4 vite burg për disa akuza, përfshirë mashtrim.

Pierin Vincenz, 65 vjeç, ka përdorur kartat e kreditit të kompanisë për të paguar për klabe striptizmi, takime në Tinder, pushime dhe darka.

Për shkak të interesit publik për çështjen, gjyqi u zhvendos nga gjykata në Zyrih në pallat koncerti.

- Advertisement -

Vincenz, i cili ka qenë shef ekzekutiv i banke të nivelit të dytë pritet që ta apelojë vendimin.

Sipas prokurorëve, Vincenz, i cili një vit u shpall dhe bankieri i vitit në Zvicër, ka pasur disa vizita në klube striptizmi që nuk ishin në interes të bankës.

Faturat që në total shkojnë 214 mijë dollarë, ishin përfshirë në shpenzime të kompanisë, raporton ‘Reuters’.

Gjithashtu një pagesë në restorant ku takoi një grua të cilën e njohu në Tinder, ishte përshkruar si ‘intervistë pune’.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...

“Zelensky mos të ofendojë më kurrë polakët”- Ashpërsohet përplasja Ukrainë-Poloni

Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, lidhur me...

Ukraina valë raketash mbi flotën ruse në Detin e Zi, goditet baza në Krime

Ukraina kreu të premten një sulm me raketa ndaj bazës kryesore të flotës ruse në detin e Zi. Video dhe foto të publikuara treguan re...

TË FUNDIT

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...

“Zelensky mos të ofendojë më kurrë polakët”- Ashpërsohet përplasja Ukrainë-Poloni

Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, lidhur me...

Ukraina valë raketash mbi flotën ruse në Detin e Zi, goditet baza në Krime

Ukraina kreu të premten një sulm me raketa ndaj bazës kryesore të flotës ruse në detin e Zi. Video dhe foto të publikuara treguan re...

“CIA të nisë hetimet”- Deputeti i PDK: Ka sinkronizim Kurti-Vuçiç- BE për dialogun

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku foli në lidhje me dështimin e...

“Dritani i shërbeu kombit”, Dilaver Goxhaj: Im bir nuk kërkon mëshirë, por drejtësi

Babai i Dritan Goxhaj, ish-gjenerali Dilaver Goxhaj tha na një intervistë për Euronews Albania se djali i tij i cili ka luftuar në dy...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×