sali berisha

“Këta janë monstra”, përplasje dhe akuza mes Balliut dhe Meçes

Sulmi ndaj kreut të PD-së Sali Berisha ka sjellë debate të ashpra mes analistit Arben Meçe dhe politikanit Klevis Balliut. Të ftuar...

“U organizua nga Rama”, Balliu përplaset me Dedajn për sulmin ndaj Berishës

Debate ka pasur në studion e Euronews Albania mes ish-deputetit Klevis Balliu dhe kryeredaktorit të gazetës Libeale, Reldar Dedaj për sulmin...

Dyshimet e Balliut: Nga selia e PD dje kishte dy dalje, si e mori vesh Gert Shehu?

Shefi i Organizimit në Partinë Demokratike, Klevis Balliu në një intervistë për Euronews Albania tha se Gert Shehu i cili goditi...

Sulmi ndaj Berishës, Balliu: Krim i urdhëruar nga Edi Rama

Shefi i Organizimit në Partinë Demokratike, Klevis Balliu e ka konsideruar krim të urdhëruar sulmin e ndodhur ndaj kreut të PD-së...

Ngjela për sulmin ndaj Berishës: Nëse e kanë bërë të huajt, është paralajmërim

Avokati Spartak Ngjela thotë se sulmi ndaj Sali Berishës, ku u godit me grusht nga një qytetar ditën e djeshme gjatë...

PD: Agresori i Berishës i infiltruar nga Policia e Shtetit, kemi burime të besueshme

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Lisandër Hoxha thotë se kjo forcë politike disponon burime të besueshme, sipas të cilave, 31-vjeçari...

Kush mund ta ketë përdorur 31-vjeçarin që sulmoi Berishën? Hoxha tregon skenarin

Në një intervistë për Euronews Albania, gazetari Poli Hoxha u shpreh se 31-vjeçari Gert Shehu, i cili goditi dje me grusht...

Goditja ndaj Berishës, analisti: Ka ardhur koha që të ndërrohet klasa politike

Analisti Alban Daci thotë se goditja ndaj kryedemokratit Sali Berisha, tregon se ka ardhur momenti që të ndërrohet klasa politike dhe...

Do dëshmojë Berisha në polici? Flet drejtori i Komunikimit në PD

Drejtori i Zyrës së Shtypit dhe Komunikimit në Partinë Demokratike, Alfred Lela ka reaguar në lidhje me incidentin e ndodhur ditën...

Mjeku psikiatër: Dua ta sqaroj ‘kokë më kokë’ Berishën, është keqinformuar

Sadik Lala, mjeku i Gert Shehut, 31-vjeçarit që goditi Sali Berishën në protestën e 6 dhjetorit deklaroi se do të dëshironte...

Psikiatri: Sali Berishën e kam pasur profesor, agresorin e tij e kam pacient

Sadik Lala, mjeku i Gert Shehut, 31-vjeçarit që goditi Sali Berishën në protestën e 6 dhjetorit, thotë se kryedemokratin e ka...

Mjeku: 31-vjeçari që goditi Berishën nuk i merrte rregullisht ilaçet

Sadik Lala, mjeku i Gert Shehut, 31-vjeçarit që goditi Sali Berishën në protestën e 6 dhjetorit deklaroi se pacienti i tij...

Eksperti Softa: Me sulmin ndaj Berishës dështoi siguria

Eksperti i sigurisë, Fatjon Softa thotë se sulmi ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha ditën e djeshme gjatë protestës, tregoi...

Sulmi ndaj Berishës, Tedi Blushi: Sot bota pa fytyrën e vërtetë të qeverisë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë akuzoi Edi Ramën për sulmin ndaj Sali Berishës në protestën e 6 dhjetorit. Sipas tij...

Intervista e plotë e mjekut psikiatër të 31-vjeçarit që goditi Berishën

Intervista e plotë e Sadik Lalës, mjekut të Gert Shehut, 31-vjeçarit që goditi Sali Berishën në protestën e 6 dhjetorit. Paraprakisht desha...

Mjeku i Gert Shehut: Në gusht e rekomandova në urgjencën e psikiatrisë

Mjeku i Gert Shehut, 31-vjeçarit që goditi sot Sali Berishën me grusht në fytyrë tha se prej vitit 2018 kujdesej për...