Kufoma në valixhe, ankandi në Zelandën e Re zbulon vrasjen e dy fëmijëve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbetjet trupore të dy fëmijëve të vegjël janë gjetur në dy valixhe të nxjerra në një ankand në Zelandën e Re.

Pas kryerjes së ekspertizës, policia lokale ka deklaruar se ka gjasa që trupat e fëmijëve, të moshave 5 dhe 10 vjeç, të kenë qëndruar në valixhe për disa vite më radhë.

“Të dhënat e para sugjerojnë se këta fëmijë mund të kenë vdekur prej shumë vitesh. Edhe valixhet ku ata u gjetën kanë qenë të magazinuara për një kohë shumë të gjatë. Procedurat e identifikimit janë ende në vazhdim, ndaj për momentin nuk mund të japim detaje mbi identitetin e viktimave. Sapo procedurat të kenë përfunduar, hapi i ardhshëm do të jetë kontaktimi i familjarëve”, thotw Tofilau Faamanuia Vaaelua, inspektor policie, Zelandë e Re.

- Advertisement -

Kufomat u gjetën vetëm kur një familje bleu një kontejner të mbushur me artikuj që do të dilnin në ankand në Oklandin Jugor.

Policia theksoi se familja në fjalë nuk ka lidhje me krimin, por ka mbetur e tronditur nga zbulimi dhe po asistohet nga specialistët.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Berlini nuk redukton makinat, ngec “lëvizja ekologjike”. Shkak presioni nga…

Berlini njihet si një nga kryeqytetet me transportin më ekologjik në Europë, por këtë vit ka ngadalësuar procesin që synon dekurajimin e qytetarëve për...

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...

TË FUNDIT

Berlini nuk redukton makinat, ngec “lëvizja ekologjike”. Shkak presioni nga…

Berlini njihet si një nga kryeqytetet me transportin më ekologjik në Europë, por këtë vit ka ngadalësuar procesin që synon dekurajimin e qytetarëve për...

Bie nga biçikleta, dërgohet me urgjencë te “Trauma” 15-vjeçari

Një 15-vjeçar në qytetin e Bulqizës ka marrë dëmtime të shumta trupore pas rrëzimit me biçikletë në vendin e quajtur “Pishat”. Sipas informacioneve paraprake i...

Ç’regjistrimi i shqiptarëve në Preshevë| Kamberi: Një ekip i BE të nisë hetimet

Kryetari i Këshillit për të Drejtat e Njeriut në Luginën e Preshevës, Belgzim Kamberi, përshëndeti fjalimin e presidentit Bajram Begaj në OKB, ku ngriti...

“Zelensky mos të ofendojë më kurrë polakët”- Ashpërsohet përplasja Ukrainë-Poloni

Në mospajtime e sipër lidhur me tregtinë për grurin, kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka shtuar kritikat ndaj presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, lidhur me...

Ukraina valë raketash mbi flotën ruse në Detin e Zi, goditet baza në Krime

Ukraina kreu të premten një sulm me raketa ndaj bazës kryesore të flotës ruse në detin e Zi. Video dhe foto të publikuara treguan re...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×