English

Macron: Ekzekutimi i fundit i Iranit, akt i urryer dhe barbar 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ekzekutimi i shtetasit britaniko-iranian Alireza Akbari është një akt i urryer dhe barbar, tha sot presidenti francez Emmanuel Macron.

- Advertisement -

Ai shprehu solidaritetin me Britaninë, e cila e dënoi ekzekutimin, pavarësisht thirrjeve nga ai vend dhe SHBA-ja për të liruar Akbari, 61 vjeç, pasi ai u dënua me vdekje për akuzat e spiunimit për Britaninë, raportoi Reuters.

Në një regjistrim audio të transmetuar nga BBC Przan të mërkurën, Akbari tha se ai pranoi krimet që nuk i kishte kryer pasi u torturua.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?