English

“Makthi ynë më i keq”-Aksident tragjik në SHBA, 6 viktima dhe 18 të plagosur (VIDEO)

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident tragjik ka ndodhur në Ohio në SHBA, ku një autobus me nxënës të shkollave të mesme u përplas me një kamion.

- Advertisement -

Sipas burimeve nga mediat e huaja, si pasojë e aksidentit humbën jetën 6 persona dhe u plagosën 18 të tjerë.

Sipas Patrullës së Autostradave të Shtetit të Ohajos, tre prej pasagjerëve u shpallën të vdekur në vendngjarje.

Ata u identifikuan si John W. Mosely, 18 vjeç, nga Mineral City; Jeffery D. Worrell, 18 vjeç, nga Bolivar; dhe Katelyn N. Oëens, 15 vjeç, nga Mineral City.

“Ky është makthi ynë më i keq, kur kemi një autobus plot me fëmijë të përfshirë në një aksident,” tha guvernatori i Ohajos, Mike DeWine gjatë një konference për shtyp në vendngjarje.

“Lutjet shkojnë për familjet e të gjithë atyre që ishin në autobus.”

15 prej studentëve dhe shoferi i autobusit u dërguan në spitalet e zonës, thanë zyrtarët.

Të tre personat në një nga automjetet e pasagjerëve të përfshirë gjithashtu në aksident, u shpallën të vdekur në vendngjarje, tha patrulla e autostradës.

Ata u identifikuan si Dave Kennat, 56 vjeç, nga Navarra; Kristy Gaynor, 39 vjeç, nga Zoar; dhe Shannon Ëigfield, 45 vjeç, nga Bolivar.

Po ashtu bëhet me dije se në spital është dërguar edhe drejtuesi i mjetit tjetër të pasagjerëve, ndërkohë që hetimet për zbardhjen e ngjarjes po vijojnë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?