English

Meghan Markle larg kështjellës ku vdiq mbretëresha, ku ndodhet dukesha?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë nderuar mbretëreshën Elisabeth II pas vdekjes së saj përmes një homazhi në faqen e tyre të Fondacionit Archewell.

- Advertisement -

Harry, 37 vjeç dhe Markle, 41 vjeç, shfaqën një ekran të zi me një mesazh të thjeshtë të shkruar me shkronja të bardha.

“Në kujtim të dashur të Madhërisë së Saj Mbretëreshës Elizabeth II,” shkruhej në faqe, duke shtuar datat, “1926-2022”.

Harry u shfaq i trishtuar kur mbërriti veçmas nga të tjerët dhe disa orë pas vdekjes së mbretëreshës. Ai shkoi vetëm në kështjellë pasi Markle ishte në Gjermani duke promovuar Lojërat Invictus.

Megjithatë, ajo pritet të fluturojnë në Britani për funeralin së bashku me pjesën tjetër të familjes mbretërore dhe liderët nga e gjithë bota.

Harry dhe Markle u larguan nga detyrat e tyre mbretërore në fillim të vitit 2020 përpara se të transferoheshin në Kaliforni.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?