Kryesore

Kryesore

Financimet ruse, Rama apel drejtësisë: Veproni! Provoni se nuk jeni me dy standarde

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar në lidhje me artikujt e publikuar në disa media, të cilat atakojnë Monika Kryemadhin se ka marrë financime nga...

“Duhet të gjendet pronari”- Dumani për inceneratorët: Hetimet me intensitet të lartë

Kreu i SPAK Altin Dumani ka mbajtur mëngjesin e kësaj të premteje një takim informal me gazetarët, ku ka folur në lidhje me çështjet...

“S’themi dot u ‘ngjall’ apo jo Ervis Martinaj”, kreu i SPAK: Kemi informacionet tona

Kreu i Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani zhvilloi sot një takim informal me gazetarët ku u pyet për disa nga dosjet më të nxehta...

“Kemi gjetur prova”, Dumani: SPAK nuk merr leje, nëse duhet do thirret dhe Ahmetaj

Në një bashkëbisedim informal me gazetarët, kreu i SPAK-ut, Altin Dumani deklaroi se janë gjetur prova në ambientet e shtëpisë së partneres dhe ish-partneres...

22 mijë shqiptarë kanë marrë vizë 10-vjeçare drejt SHBA-ve, mesazhi i Yuri Kim

Kjo e premte 31 mars shënon dhe kohën kur bëhet plot 1 vit që nga vendimi i ambasadës së SHBA-ve në Tiranë, për lëshimin...

Arrestimi i shqiptarit, bujë në Angli. Policia ngatërron çajin e malit me kanabisin

Një shqiptar është shoqëruar nga policia britanike pas dyshimeve se merrej me kultivimin dhe transportin e kanabisit. Agim Agaj, 53 vjeç, thotë se u kontrollua...

Beteja për Malin e Zi, përballë dy gjenerata të ndryshme politikanësh

Në zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi  të cilat do të mbahen me 2 prill konkurojnë  dy kandidatë me profil të ndryshëm politik, njëri...

Habit inxhinieri biomjekësor: Shpirti i njeriut peshon rreth 15 gramë

Ermand Mertenika inxhinier biomjekësor tha në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania se njeriu nuk duhet të ketë frika nga vdekja, pasi në momentin...

Mjeku që u kthye në Kosovë: Në Gjermani bëja operacione me robotin “Da Vinçi”

Fenomeni i ikjes së mjekëve nga Shqipëria apo nga Kosova për një mundësi më të mirë punësimi apo jetese në Gjermani është bërë i zakonshëm. Por ka edhe raste kur mjekët...