Balkan Talks Nga Franko Egro

Balkan Talks Nga Franko Egro

Do e njohë Vuçiç Kosovën? Politikani serb tregon skenarët që do të ndjekë presidenti

Kryetari i Partisë Liberal Demokratike të Serbisë, Çedomir Jovanoviç beson se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç nuk do e pranojë pavarësinë e Kosovës. Në një intervistë...

Elvis Hoxha: Pse asociacioni do jetë kancer në trupin e Kosovës

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Elvis Hoxha tha në emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se asociacioni i komunave me shumicë serbe i...

Kur do të arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi? Flet ish-ambasadori, Gëzim Kasapolli

Ish-ambadasori i Kosovës në Kroaci, Gëzim Kasapolli deklaroi se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë duhet të arrihet sa më shpejt, pasi Beogradi e ka...

Ish-ambasadori: Ja çfarë duhet të bëjë Kosova për Asosacionin

Ish-ambasadori i Kosovës në Kroaci, Gëzim Kasapolli thotë se në Kosovë duhet që të gjithë aktorët politikë të brendshëm, të krijojnë një statut për...

Peci: Çfarë ndodh nëse Kosova nuk nënshkruan marrëveshje me Serbinë

Ish-ambasadori i Kosovës në Suedi, Lulzim Peci deklaroi se nëse Kosova nuk nënshkruan marrëveshje me Serbinë, kjo do të dëmtonte interesat e vendit. Në emisionin...

Ish-ambasadori Vllahiu: Si do detyrohet Vuçiç të nënshkruajë marrëveshje me Kosovën

Ish-ambasadori i Kosovës në Republikën Çeke, Arbër Vllahiu thotë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç e di mjaft mirë se dialogu me Kosovën, e...

Analisti Neziri: Pse opozita maqdonase është kundër rolit të shqiptarëve në RMV

Analisti Xhelal Neziri thotë se opozita maqedonase, por edhe një pjesë e popullsisë, janë kundër rolit të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut. Në emisionin "Balkan...

Deklarata e fortë e Zenkës: Dritan Abazoviç, antishqiptari i madh me emër shqiptar

Mehmet Zenka, Kryetar i Unionit Demokratik të Shqiptarëve, i cili bën pjesë në grupimin “Koalicioni Shqiptar”, dhe njëkohësisht ministër për të Drejtat e Njeriut...

Haki Abazi: Kushtet tona për të pranuar formimin e Asosacionit

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme në Kosovë, Haki Abazi tregoi dy kushtet që ka qeveria për formimin e Asosacionit të komunave me...