Mjekët gjejnë dhe heqin 50 bateri në stomakun e një gruaje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Irlandë, ku mjekët gjetën dhe hoqën 46 bateri nga stomaku i një gruaje 66-vjeçare, e cila kishte gëlltitur gjithsej 55 të tilla.

Kur ajo ka mbërritur në spital, mjekët shpresonin se gruaja, do të largonte bateritë nga trupi i saj në mënyrë natyrale.

Edhe pse ajo nxori ​​pesë bateri AA në javën e parë, rrezet X pasuese treguan se shumica ishin ende të mbërthyer brenda dhe gruaja filloi të përjetonte dhimbje barku.

- Advertisement -

Pas kësaj, mjekët e operuan dhe i hoqën me sukses 46 prej tyre.

Për fat të keq, 4 bateri mbetën ende të bllokuara në zorrën e trashë, shkruan Huff Post. 

“Për aq sa dimë, ky rast përfaqëson numrin më të lartë të raportuar të baterive të gëlltitura në një moment të vetëm në kohë”, thuhet në artikullin e revistës.

LEXONI GJITHASHTU: 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...

TË FUNDIT

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...

Ukraina për zgjedhjet ruse: Votimet në territoret e pushtuara s’ do jenë të vlefshme

Qeveria ukrainase e ka shpallur “të pavlefshme” çdo përpjekje të Rusisë për të mbajtur zgjedhje në territoret e pushtuara të Ukrainës. Së fundmi, datat...

“Gzo n’Shkodër”/ Atmosfera e festave mbledh turistët nga e gjithë bota

Atmosfera e festave që ka përfshirë Shkodrën që nga 1 Dhjetori ka tërhequr përreth vehtes edhe turistë të huaj të cilët ndodhen në Shqipëri....


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×