Pele nga spitali: Qëndroni pozitiv, po shikoj Brazilin në Kupën e Botës! 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, Pele shqetësoi publikun pasi mësoi se ylli i futbollit ishte mbajtur në një spital në Sao Paulo, për shkak të komplikimeve nga një kancer në zorrë.

Shumë tifozë të futbollit në mbarë botën u trembën për gjendjen shëndetësore të brazilianit legjendar, i cili së fundi foli nga shtrati i spitalit duke falënderuar të gjithë për mesazhet e bukura dhe tha se po merr terapi dhe është plot optimizëm.

Ai u shpreh se po ndjek Kombëtaren e Brazilit në Kupën e Botës në Katar.

- Advertisement -

“Miq, dua që të gjithë të qëndroni të qetë dhe pozitivë. Do të doja të falënderoja të gjithë stafin mjekësor për kujdesin që më dhanë. Kam besim te Zoti dhe çdo mesazh që marr nga njerëzit në mbarë botën më jep energji”, ka shkruar Pele në profilin e tij në Instagram dhe ka shtuar:

“Po shikoj Brazilin në Kupën e Botës! Ju faleminderit të gjithëve!”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

Festa e qershive në Dobronik, fermerët: Prodhim i pakët por të kënaqur me çmimet

Qershitë, të parat fruta të pranverës, kanë një festë të posaçme në Dobronik të Beratit. Moti i keq nuk ka ndalur banorët dhe fermerët që...

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...

TË FUNDIT

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

Festa e qershive në Dobronik, fermerët: Prodhim i pakët por të kënaqur me çmimet

Qershitë, të parat fruta të pranverës, kanë një festë të posaçme në Dobronik të Beratit. Moti i keq nuk ka ndalur banorët dhe fermerët që...

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...

“Opozita u vetë-flijua”, Agim Baçi: Pse nuk i kërkon askush llogari Berishës

Analisti Agim Baçi teksa komentoi zgjedhjet lokale të 14 majit, ku fitoi PS, tha se opozita u vetë-flijua. I ftuar në Euronews Albania, ai theksoi...

Studimet për historinë antike të ilirëve e Shqipërisë, botimet shkencore që po bëhen

Luan Përzhita, rektor i Akademisë së Studimeve Albanologjike, është shprehur se në fushën e antikitetit  ka botime por që nuk janë të mjaftueshme. I ftuar...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×