“Po futet ujë, ka 400 njerëz brenda”| Anijes i mbaron karburanti, kapiteni zhduket

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka filluar të depërtojë ujë në anijen me rreth 400 persona, e cila lundron e pakontrolluar mes Maltës dhe Libisë, njoftoi shërbimi mbështetës “Alarm phone”.

Ishte kjo deklarata e shërbimit që bëri me dije se kishte marrë një telefonatë nga anija, e cila u largua nga Tobruk, Libi mbrëmë.

Siç raporton Reuters, anijes i mbaroi karburanti, dhe kuverta e poshtme ishte plot me ujë, ndërsa kapiteni u zhduk dhe askush nuk mund të drejtonte anijen.

- Advertisement -

Organizata joqeveritare gjermane Sea-Watch International shkroi në Twitter se kishte nisur kërkimet duke njoftuar se të paktën 23 emigrantë u mbytën. Gjatë shpëtimit organizata tha se nxori 22 të mbijetuar dhe 2 trupa.

Një tjetër organizatë joqeveritare gjermane Germani Rescue deklaroi se kërkimet vijojnë deri në identifikimin e të 400 udhëtarëve.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Në moshën 100-vjeçare/Ndërron jetë ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Henry Kissinger, ka ndërruar jetë në moshën 100-vjeçare. Sipas mediave të huaja, ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Connecticut...

Arrihet marrëveshja, Hamasi pranon zgjatjen e armëpushimit në Gaza

Vetëm pak minuta para përfundimit të armëpushimit, Hamasi ka rënë dakord ta zgjasë atë, pak çaste pas një deklarate ku edhe Izraeli ishte dakord...

Vrasja në Prishtinë/ Pacolli: Lajm i tmerrshëm tragjedia në familjen e Naim Murselit

Kryetari i Aleanca Kosova e Re, Behxhet Pacolli, ka reaguar pas në lidhje me rastin e plaçkitjes në Prishtinë, ku mbeti e vrarë një...

TË FUNDIT

Në moshën 100-vjeçare/Ndërron jetë ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger

Ish-sekretari amerikan i shtetit, Henry Kissinger, ka ndërruar jetë në moshën 100-vjeçare. Sipas mediave të huaja, ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Connecticut...

Arrihet marrëveshja, Hamasi pranon zgjatjen e armëpushimit në Gaza

Vetëm pak minuta para përfundimit të armëpushimit, Hamasi ka rënë dakord ta zgjasë atë, pak çaste pas një deklarate ku edhe Izraeli ishte dakord...

Vrasja në Prishtinë/ Pacolli: Lajm i tmerrshëm tragjedia në familjen e Naim Murselit

Kryetari i Aleanca Kosova e Re, Behxhet Pacolli, ka reaguar pas në lidhje me rastin e plaçkitjes në Prishtinë, ku mbeti e vrarë një...

Tronditet Kosova! Dy vrasje brenda natës në Prishtinë, detaje

Mbrëmjen e të mërkurës Kosova është tronditur nga ngjarjet kriminale. Pas vrasjes së Liridona Murseli, gruas së Naim Murselit, këshilltarit t ish-presidentit Behgjet Paçolli,...

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×