Putin nuk pranon kushtet/ Pas SHBA, edhe Gjermania përpiqet të bindë Putin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shtëpia e Bardhë ka konfirmuar se presidenti Biden është gati të flasë me presidentin Putin, nëse ky i fundit është i gatshëm t’i japë fund luftës.

“Biden tha, nëse Putin është gati t’i japë fund luftës në Ukrainë, ai është gati të flasë me të. Por ai tha gjithashtu qartë se Putin nuk po tregon sinjale të tilla. Ndaj, sërish, ne do të fokusohemi tek bashkëpunimi me aleatët dhe partnerët tanë jo vetëm për ta mbajtur Rusinë përgjegjëse, por edhe për të mbështetur Ukrainën në betejë”- John Kirby, zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë.

Kancelari gjerman Olaf Scholz zhvilloi një bisedë telefonike me Putin, duke ritheksuar se tërheqja e trupave është një parakusht për bisedime.

- Advertisement -

Por presidenti rus nuk ka ndërmend të heqë dorë nga territoret e pushtuara gjatë agresionit ndaj Ukrainës.

Ndërsa për Kievin, bisedimet e paqes janë të mundura vetëm nëse Rusia ndërpret sulmet ndaj territorit ukrainas dhe tërhiqet nga i gjithë territori, përfshirë gadishullin e Krimesë.

LEXONI GJITHASHTU: 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

TË FUNDIT

Erzen Breçani: Si kamerat e sigurisë dekonspiruan operacionin në Fushë-Krujë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani është shprehur se shumë herë kamerat e sigurisë kanë dekonspiruar operacionet policore në Fushë-Krujë. I ftuar në emisionin “Review” në...

Pedagogu i kriminalistikes: 1 milion kamera, Elbasani problem por Tirana….

Pedagogu Ervin Karamuço është shprehur se janë rreth 1 milion kamera të vendosura në të gjithë territorin e republikës së Shqipërisë. I ftuar në emisionin...

Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos...

Erzen Breçani debat te ashpër me zyrtarin e policisë: I ke kontrolluar shkollat?

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani ka debat   uar me zyrtarin e policisë Gentian Mullaj në lidhje me kamerat e sigurisë. Breçani tha se sa më...

Artan Hoxha: Si e morëm vesh që Jan Prengën e rrëmbyen dhe e vranë

Gazetari Artan Hoxha tregoi se si e morën vesh që Jan Prengën e kishin rrëmbyer, vrarë dhe zhdukur. I ftuar në emisionin “Revieë” në Euroneës...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×