Qeni nxirret nga rrënojat 23 ditë pas tërmetit në Turqi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një qen i quajtur Alex u gjet i gjallë dhe u shpëtua 23 ditë pas tërmetit katastrofik që goditi Turqinë juglindore, thanë shpëtimtarët, duke cituar AP.

Alex, i cili duket të jetë një përzierje e husky siberiane, mbeti nën rrënoja për më shumë se tre javë në qytetin e goditur rëndë të Antakias, sipas agjencisë shtetërore të vendit.

Ekipet e shpëtimit nga provinca qendrore e Komunës Seydişehir në Konya dhe HAITAP, Federata Turke për të Drejtat e Kafshëve, nxituan në zonë pasi një qytetar i shqetësuar raportoi se kishte dëgjuar tinguj nga poshtë ndërtesës së shembur, raporton Anadolu Agency.

- Advertisement -

Qeni mashkull është në gjendje të mirë pavarësisht se ka humbur peshë, raporton Anatolia.

Agjencia deklaroi se një vullnetar i HAITAP-it e quajti këtë shpëtim një “mrekulli”.

Më shumë se 49.000 njerëz vdiqën në tërmetin e 6 shkurtit dhe pasgoditjet e forta që goditën Turqinë dhe Sirinë, me numrin më të madh të vdekjeve në Turqi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×