Rusia do të gjejë dronin amerikan, Këshilli i Sigurisë: Duam ta studiojmë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rusia do përpiqet të gjejë mbetjet e dronit amerikan MQ-9 që u rrëzua në Detin e Zi, në mënyrë që të mund ta studiojë.

Lajmin e bëri të ditur Sekretari i Këshillit rus të Sigurisë, Nikolai Patrushev këtë të mërkurë.

“Nuk e di nëse do të jemi në gjendje të mbërrijmë tek ai dron, por duhet. Amerikanët thonë se ata nuk po ndërmarrin veprime armiqësore, por ky është një konfirmim se ata janë drejtpërdrejt të përfshirë në luftë,” deklaroi Patrushev për televizionin shtetëror rus.

- Advertisement -

Ai shtoi se Rusia i kundërshton këto veprime.

Kremlini deklaron se marrëdhëniet mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara janë tashmë në pikën e tyre më të ulët dhe në një gjendje të mjerueshme, pas këtij incidenti.

Moska mohon se avioni i saj luftarak ka pasur kontakt me dronin në fjalë.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Papa Françesku në gjendje jo të mirë shëndetësore, anulon udhëtimin për COP28

Papa Françesku ndërpreu fjalimin e tij në një ngjarje publike këtë të mërkurë, një ditë pasi ai anuloi një udhëtim në samitin e klimës...

Flet autori i këngës për Kombëtaren: S’i e harrova Gjimshitin në tekst

“O sa mirë po t’rin shiriti kapiten Berat Gjimshiti” është një pjesë e tekstit të këngës për Kombëtaren Shqiptare, “Shqipëri e madhe”,  por kjo...

Suedia pret që Turqia të ratifikojë “brenda javësh” pranimin në NATO

Turqia i ka thënë Suedisë se pret që të ratifikojë brenda javësh pranimin e Stokholmit në aleancën ushtarake perëndimore të NATO-s, tha ministri i...

TË FUNDIT

Papa Françesku në gjendje jo të mirë shëndetësore, anulon udhëtimin për COP28

Papa Françesku ndërpreu fjalimin e tij në një ngjarje publike këtë të mërkurë, një ditë pasi ai anuloi një udhëtim në samitin e klimës...

Flet autori i këngës për Kombëtaren: S’i e harrova Gjimshitin në tekst

“O sa mirë po t’rin shiriti kapiten Berat Gjimshiti” është një pjesë e tekstit të këngës për Kombëtaren Shqiptare, “Shqipëri e madhe”,  por kjo...

Suedia pret që Turqia të ratifikojë “brenda javësh” pranimin në NATO

Turqia i ka thënë Suedisë se pret që të ratifikojë brenda javësh pranimin e Stokholmit në aleancën ushtarake perëndimore të NATO-s, tha ministri i...

Dita e Çlirimit, Begaj uron shqiptarët: Nderim përjetë atyre që na dhuruan lirinë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ka uruar shqiptarët për ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazi-fashistë. Përmes një reagimi në Facebook, Begaj shpreh nderim...

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

Ish kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë. Ish-kryebashkiaku i akuzuar për "shkelje të barazisë në tendera" dhë "shpërdorim të detyrës"...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×