“Me Vlorën merrem vet”, porositë e Ramës për deputetët, në takim mungoi Ahmetaj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbrëmjen e sotme Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste zhvilloi mbledhje, ku në fokus ishin zgjedhjet e 14 majit.

Deputetët u thirrën nga vetë kryesocialisti Edi Rama, i cili u dha dhe porosit për vendoret.

Burime për Euroneës Albania bënë me dije se kryeministri Rama ka kërkuar nga deputetët që të mbajnë përgjegjësi për rezultatin e zgjedhjeve në zonën e tyre.

- Advertisement -

Përsa i përket Vlorës, Rama ka thënë se do të merret personalisht vet me këtë bashki, ndërsa ka kritikuar dhe kryebashkiakun aktual.

“Secili deputet do te mbajë përgjegjësi për zonën e tij, për rezultatin e partisë në zgjedhjet e 14 majit. Asnjë deputet mos të kërkoj për kandidat për kryetar bashkie, sidomos këta të Vlorës që kanë dy vjet deputet. Me Vlorën do merrem vet personalisht”- tha Rama.

Në mbledhje ajo që është vënë re ishte mungesa e ish-ministrit Arben Ahmetaj.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×