endri shabani

Nisma Thurje kallëzim në SPAK për fondet e IPARD

Nisma ‘Thurje’ ka bërë një kallëzim në SPAK për fondet e Bashkimit Europian që janë dhënë për bujqësinë, por që sipas...

Endri Shabani: Duke shkarkuar ministrat, Rama merr kredite para SPAK-ut

Kryetari i Nismës Thurje, Endri Shabani ishte këtë të martë i ftuar në Euronews Albania ku ka komentuar ndryshimet e bëra...

Konçesioni i sterilizimit / Shabani: Ja pse Berisha e Meta nuk shkojnë në prokurori

Kreu i nismës “Thurje” Endri Shabani  foli në lidhje me koncesionarin e sterilizimit me vlerë afro 100 milion eurosh për të...

Nisma Thurje dorëzon në KQZ kërkesën për ndryshim të sistemit zgjedhor, flet Shabani

Nisma ‘Thurje’ do të dorëzojë sot në KQZ kërkesën për ndryshimin e sistemit zgjedhor. Gjatë fjalës së tij, kreu i Nismës Thurje...

Spahiu: Nëse partitë e reja nuk bashkohen kundër PS-PD, atëherë do shkrihen

Juristi kreshnik Spahiu tha për Euronews Albania se partitë e vogla si “Lëvizja Bashkë”, "Nisma thurje”, e të tjera duhet të...

Anëtar në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Shabani: Cila do të jetë detyra ime

Endri Shabani nga “Nisma Thurje” është zgjedhur anëtar i Këshillit Bashkiak të Tiranës. Në një intervistë për Euronews Albania ai theksoi se...

Do të ketë mensa në shkollat publike, Endri Shabani zbulon planin e Nismës Thurje

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani, premtoi se nëse marrin Bashkinë e Tiranës do të ketë mensa në shkollat publike. Në një...

Shabani: Do bëjmë histori, ndryshe nga gjithë partitë që kanë qenë në Shqipëri

Endri Shabani tha se partia “Nisma Thurje” do të sjellë ndryshim në mënyrën se si është qeverisur Shqipëria për 33 vite. I...

“Është prishur hierarkia e vlerave”, Shabani: Në krye të shoqërisë njerëz të krimit

Kreu i nismës Thurje, Endri Shabani është shprehur se sot të rinj nuk punësohet në profesionin ku ata shkollohen. Në një intervistë...

Shabani: Pse nuk nxora kandidat përballë Këlliçit, Veliajt dhe Qorit

Kreu i Nismës “Thurje” Endri Shabani tregoi për emisionin “Now” në Euronews Albania se përse nuk nxori kandidat për kryetar bashkie...

Ironia e Shabanit: Po gjejnë ujë në mars e jo në Tiranë, lekët shkojnë për spektakle

Kreu i Nismës “Thurje” Endri Shabani foli në lidhje me kandidaturat për kryetarë bashkie në Tiranë dhe problemet që shqetësojnë kryeqytetin. Në...

Nisma “Thurje” s’ ka kandidat për Tiranën, Shabani tregon si do të futen në zgjedhje

Kreu i Nismës ‘Thurje” Endri Shabani ka bërë me dije se nuk do të kenë kandidat për kryetarë bashkie për Tiranën...

Parashikimi i Endri Shabanit: PS e di ku i ka votuesit, i ka siguruar votat e saj

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani është shprehur se PS i ka siguruar votat e veta nëpërmjet patronazhistëve. Në një intervistë për...

Endri Shabani thirrje SPAK-ut: Konfiskojini pasurinë Metës, Ramës dhe Berishës

Kryetari i Nismës Thurje, Endri Shabani i ka bërë thirrje Prokurorisë së Posaçme (SPAK) që të konfisojë pasurinë e Ilir Metës, ...

“Gërdeci sukses i Dumanit”, Endri Shabani jep detaje çfarë ndodhi me këtë dosje

Kryetari i Nismës Thurje, Endri Shabani ka përshëndetur punën  që po bën kreu i ri i SPAK Altin Dumani. Në një intervistë për...

“Ku të fshehin paratë”, Shabani tregon ‘hallin’ e qeveritarëve

Kryetari i Nismës Thurje, Endri Shabani tha se halli më i madh që kanë sot qeveritarët është se ku të fshehin paratë e...