English

Vendosi lule në varrin e Navalny, arrestohet gazetarja ruse

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një gjykatë në Moskë dënoi gazetaren e SotaVision Antonina Favorskaya me 10 ditë burg me akuzën e mosbindjes ndaj policisë pasi vendosi lule në varrin e Nvalnyt.

- Advertisement -

Favorskaya dhe dy kolegë u arrestuan më 17 mars në një kafene pranë varrezave pasi vizituan varrin e Navalny dhe u dërguan në polici për verifikim të identitetit.

Dy kolegët e saj u lanë të lirë, por Favorskaya, e cila fillimisht refuzoi të tregonte dokumentet e saj në polici, qëndroi në paraburgim dhe më pas u dënua nga një gjykatë.

Favorskaya dikur mbulonte gjyqet e Navalny si gazetare.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?