English

Zelensky paralajmëron ukrainasit: Të përgatiteni, do ketë shtim të sulmeve ajrore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti Ukrainas Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar ukrainasit që të përgatiten për një shtim të sulmeve raketore nga ana e forcave ruse.

- Advertisement -

Ai njoftoi gjithashtu se mbrojtja ajrore e vendit dhe të gjitha institucionet shtetërore po përgatiten për shtimin e këtyre sulmeve.

“Të gjithë duhet të përgatiten. Kushtoni vëmendje sirenave, ju lutem”, tha ai.

Teksa u ndal te zonat më të nxehta në frontin e luftës, Zelensky nënvizoi se dy qytetet në të cilat duhej të ishte përqendrimi maksimal janë Bahmuti dhe Kremina.

“Situata atje është e vështirë, e dhimbshme. Pushtuesit po përdorin të gjitha burimet që kanë në dispozicion për të avancuar”, tha ai.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?