English

Vidhnin banesa në Greqi, në pranga dy shqiptarët, shuma që morën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy shqiptarë, të moshës 43 dhe 32 vjeç, të cilëve iu ndalua hyrja dhe qëndrimi në Greqi, por edhe në të gjithë zonën Shengen, u arrestuan nga policia ditën e sotme pasi grabitën dhjetëra vila dhe hotele në ishull duke marrë qindra mijëra euro.

- Advertisement -

Mediat e huaja, bëjnë me dije se shqiptarët, identiteti i të cilëve nuk dihet kanë vjedhur para, bizhuteri ora shumë të shtrenjta, veshje të markave të larta, madje edhe pasaporta.

Mësohet se shqiptarët që prej fillimit të qershorit 2022, e deri më tani kanë vjedhur sende që kapin vlerën monetare prej 410.000 euro.

Ndërkohë mediat kanë publikuar dhe një video ku shqiptarët shihen duke vjedhur banesat ndërsa përdornin metodën e thyerjes së dritares dhe derës së ballkonit, duke përdorur kaçavida, shkruajnë mediat e huaja.

Për sa i përket profilit të dy shqiptarëve, siç përmendet në transfertë, dy të pandehurit figurojnë në listën e të huajve të padëshiruar me ndalim të hyrjes apo qëndrimit në territorin Shengen.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?