English

110-vjetori i Policisë së Shtetit, Rrumbullaku: Burim sigurie e besimi për qytetarët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në ambientet e drejtorisë vendore të Policisë së Tiranës u zhvillua këtë të premte ceremonia e kremtimit të 110-vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit.

- Advertisement -

Drejtori i Përgjithshëm Muhamet Rrumballaku e cilësoi policinë burim sigurie dhe besimi për qytetarët.

“Në emër të këtij ideali janë sakrifikuar shumë nga radhët e saj, martirët e Policisë së Shtetit kanë gjakun e tyre në ngjyrën e flamurit kombëtar dhe është një motiv i fortë pse Policia e Shtetit është sot më e angazhuar se kurrë për të ruajtur të denjë misionin e lartë kombëtar,” – u shpreh Rrumbullaku.

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka uruar Policinë e Shtetit gjithashtu pavarësisht se nuk mund të ishte i pranishëm për shkak të një vizite zyrtare në Itali.

Ai u shpreh se sot është koha që të matemi me të ardhmen dhe të shfrytëzojmë të gjitha kapacitetet tona për të bërë një kapërcim epokal.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?