2 avionë të rinj i shtohen flotës së ‘Air Albania’

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas shtimit të destinacioneve të reja në Londër, Athinë, Duseldorf, ‘Air Albania’ ka shtuar edhe 2 destinacione të reja.

Nga Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit tani do të fluturohet dhe drejt Zyrihut dhe Baselit.

Përveç, këtyre destinacioneve, ‘Air Albania’ tashmë fluturon edhe drejt Antalias dhe Bodrumit.

- Advertisement -

Lista do zgjerohet akoma pasi kompania që mban flamurin shqiptar pritet të lajmërojë destinacione të reja së shpejti.

Ky shtim destinacionesh dhe kërkesës së shtuar për fluturim pas pandemisë, ka sjellë edhe nevojën për zgjerim të flotës së avionëve.

‘Air Albania’ në bashkëpunim me ‘Turkish Airlines’, njofton shtimin e 2 avionëve të rinj.

Pas ‘Naimit’, ‘Migjenit’ dhe ‘Lasgushit’, 2 avionët e rinj do t’i shtohen flotës së ‘Air Albania’ gjatë muajve të verës.

Në fillim të javës së ardhshme, CEO i ‘Air Albania’, Sinan Dilek do të udhëtojë drejt SHBA, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e firmosjes së marrëveshjes me ‘GA Telesis’, partneri amerikan i mundësimit të 2 avionëve të rinj AirBus 320 me kapacitet maksimal prej 180 ndenjësesh.

Shtimi i dy avionëve të rinj duket se shënon rikthimin në normalitet të fluturimeve pas pandemisë.

 3 COMMENTS

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

INSTAT: Çdo orë 5 shqiptarë ikin nga vendi, shumica nuk kthehen më

Shqiptarët po ikin gjithmonë e më shumë dhe pjesa më e madhe e tyre synojnë që të integrohen në vende të tjera dhe të mos kthehen më. Sipas INSTAT...

Trump-it mund t’i ngrihen akuza për posedimin e disa dokumenteve të klasifikuara

Ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trumpit, i është thënë se ndaj tij është duke u zhvilluar një hetim penal lidhur me disa dosje të klasifikuara...

A largohen pacientët e huaj pa paguar? Flet stomatologu: Ne kemi disa formula që…

Stomatologu Besnik Sadikaj ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të enjteje në “Good Morning Albanians” ku foli për sëmundjen e bruksizmit dhe mënyrat se...

TË FUNDIT

INSTAT: Çdo orë 5 shqiptarë ikin nga vendi, shumica nuk kthehen më

Shqiptarët po ikin gjithmonë e më shumë dhe pjesa më e madhe e tyre synojnë që të integrohen në vende të tjera dhe të mos kthehen më. Sipas INSTAT...

Trump-it mund t’i ngrihen akuza për posedimin e disa dokumenteve të klasifikuara

Ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trumpit, i është thënë se ndaj tij është duke u zhvilluar një hetim penal lidhur me disa dosje të klasifikuara...

A largohen pacientët e huaj pa paguar? Flet stomatologu: Ne kemi disa formula që…

Stomatologu Besnik Sadikaj ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të enjteje në “Good Morning Albanians” ku foli për sëmundjen e bruksizmit dhe mënyrat se...

Sot, ​Dita Botërore e Oqeaneve

Dita Botërore e Oqeaneve, në 8 qershor, është caktuar nga Kombet e Bashkuara për të mbrojtur oqeanet. Njerëzit në mbarë planetin organizojnë festime për të...

Stoltenberg: NATO duhet të diskutojë garancitë e sigurisë për Kievin

NATO duhet të diskutojë opsionet për t’i dhënë Ukrainës garanci sigurie për kohën pas luftës së saj me Rusinë, tha shefi i aleancës Jens...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×