2 të vdekur dhe 300 raste të reja me COVID-19

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë konfirmuar edhe 300 raste të reja me virusin.

Rastet e reja pozitive kanë dalë nga 2,419 testime që janë kryer, nga ku janë regjistruar edhe 934 të shëruar. Që prej fillimit të pandemisë në vend, janë konfirmuar 259,999 raste shërimi nga COVID.

Aktualisht në Shqipëri janë 6,170 persona të infektuar me COVID.

- Advertisement -

91 të infektuar janë të shtruar në spital, 12 prej të cilëve janë në gjendje më të rënduar shëndetësore.

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, si edhe të zbatojnë masat kundër COVID.

Qytetarët mbi 16 vjeç, mund të vaksinohet në qendrën shëndetësore ose në pikën më të afërt të vaksinimit. Vaksinimi është i hapur edhe për fëmijët mbi 12 vjeç me probleme të sistemit imunitar, me rekomandim nga mjeku.

Statistika për datën 17 shkurt 2022 nga Ministria e Shëndetësisë

Raste të reja ditore   300

Të shëruar në 24 orë   934

Të shtruar në spitale    91

Humbje jete në 24 orë    2

Testime ditore    2,419

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë   2,158

Fier    859

Vlorë    569

Elbasan   528

Berat    444

Shkodër   328

Lezhë    330

Gjirokastër  229

Durrës    220

Korçë   182

Kukës   172

Dibër   45

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kundërofensiva ukrainase e fokusuar në Bakhmut. Putin: Deri më tani kanë dështuar

Trupat ukrainase kanë kaluar në kundërofensivë në Bakhmut, në perëndim të Donjeckut dhe në jug të Zaporizhias. Instituti për Studimet e Luftës deklaroi se njësitë...

Zbardhet padia ndaj Trump, valë akuzash për përvetësimin e dokumenteve

Donald Trump përballet me 37 akuza lidhur me posedimin e qindra dokumenteve sekrete pasi la Shtëpinë e Bardhë. Në Shtetet e Bashkuara është zbuluar një...

Katër fëmijë gjenden të gjallë në Kolumbi 1 muaj pas rrëzimit të avionit

Katër fëmijë nga një komunitet indigjen në Kolumbi janë gjetur të gjallë në jug të vendit më shumë se pesë javë pasi avioni me...

TË FUNDIT

Kundërofensiva ukrainase e fokusuar në Bakhmut. Putin: Deri më tani kanë dështuar

Trupat ukrainase kanë kaluar në kundërofensivë në Bakhmut, në perëndim të Donjeckut dhe në jug të Zaporizhias. Instituti për Studimet e Luftës deklaroi se njësitë...

Zbardhet padia ndaj Trump, valë akuzash për përvetësimin e dokumenteve

Donald Trump përballet me 37 akuza lidhur me posedimin e qindra dokumenteve sekrete pasi la Shtëpinë e Bardhë. Në Shtetet e Bashkuara është zbuluar një...

Katër fëmijë gjenden të gjallë në Kolumbi 1 muaj pas rrëzimit të avionit

Katër fëmijë nga një komunitet indigjen në Kolumbi janë gjetur të gjallë në jug të vendit më shumë se pesë javë pasi avioni me...

Lejoi filmin nga Kosova, serbët arrestojnë drejtorin e Kulturës në Bujanoc

Policia serbe ka ndaluar ditën e djeshme drejtorin e Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc të Serbisë, Jetmir Ismailin, dhe producentin Gani Veseli pasi ky institucion...

Muralja e Lionel Messit në Tiranë, jehonë në mediat ndërkombëtare

Njëra anë e konviktit për studentët e Mjekësisë në Tiranë është mbuluar nga muralja e Lionel Messit. The Associated Press” shkruan se piktori argjentinas Maximiliano...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×