English

2 vdekje nga COVID-19 në Kosovë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë dhe janë regjistruar 183 raste të reja, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë.

- Advertisement -

Rastet e reja dolën pas testimit të 2,787 mostrave. Sipas kësaj shifre, i bie që 6.56 për qind e të testuarve kanë rezultuar me sëmundjen COVID-19.

Në 24 orët paraprake, sipas MSH-së, janë shëruar edhe 713 pacientë.

Raste aktive janë 4,541.

Sa i përket vaksinimit, autoritetet shëndetësore kanë administruar edhe 579 doza të vaksinës.

Deri më tani, në total janë administruar 1,807,323 milion doza të vaksinës kundër koronavirusit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×